سوال این است که استقلال با اتکا به چه فاکتوری در هفته های گذشته حریفان را یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته است؟ در واقع همین پیروزی آبی پوشان مقابل استقلال خوزستان در حالی شکل گرفت که می توان گفت تا حدودی برخی از شاخص ها و فاکتورهای برتری این تیم در گذشته برای استقلال دوباره شکل گرفته است.

به گزارش افکارنیوز ، استقلال در مقطعی از لیگ صدر جدول را از آن خود کرده که به نظر می رسید جدایی ستاره هایی چون جباری، منتظری و به تازگی نکونام از یکسو و مصدومیت های نسبتا طولانی مدت بازیکنانی چون بیگ زاده و خسرو حیدری حرکت این تیم به سمت قهرمانی را با مشکل مواجه کند.

در حالی که منتقدان قلعه نویی از ارائه ندادن فوتبال شاداب و شناور و پیروزی های خفیف انتقاد می کنند، اما سرمربی استقلال و شاگردانش در مسیری قرار دارند که هدف شان را ترسیم کرده اند؛ قهرمانی.

آبی پوشان تهرانی در آستانه داربی در حالی از سد حریف همنام خوزستانی شان گذشتند که نه تنها همچنان بضاعت این تیم از نظر داشتن بازیکن آماده بازی به اندازه کافی نیست، بلکه ساعاتی قبل از آن بازی با قطعیت یافتن جدایی جواد نکونام از استقلال شوک بزرگ دیگری به این تیم وارد آمد.

اما امیر قلعه نویی و شاگردانش باتمرکز به یک پیروزی کاملا اقتصادی (یک بر صفر) دیگر در خانه خود دست پیدا کردند تا صدرنشینی را در روز شکست پرسپولیس در اهواز کمی مقتدرانه تر از گذشته تثبیت کنند.

در این میان سوال این است که استقلال با اتکا به چه فاکتوری در هفته های گذشته حریفان را یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته است؟ در واقع همین پیروزی آبی پوشان مقابل استقلال خوزستان در حالی شکل گرفت که می توان گفت تا حدودی برخی از شاخص ها و فاکتورهای برتری این تیم در گذشته برای استقلال دوباره شکل گرفته است.

شاگردان امیر قلعه نویی که هفته هاست هیچ شکستی را تجربه نکرده اند، این پیروزی را نیز در روزی به دست آوردند که حالا سید مهدی رحمتی با عبور از بحران های روحی گذشته نه تنها دیگر گل های بد نمی خورد، بلکه همانند سال های گذشته خیلی به سختی گل می خورد و بازی به بازی آمار کلین شیت هایش را افزایش می دهد.

رحمتی در مقابل شاگردان ویسی یکبار دیگر کلین شیت کرد تا یکی از پایه گذاران پیروزی استقلال در این دیدار حساس خانگی باشد. گرچه در این دیدار شانس هم با او یار بود و حتی یک بار ضربه می داودی با برخورد با تیر افقی به بیرون رفت. اما تنها کلین شیت رحمتی کافی نبود تا آبی پوشان برحریف خود غلبه کنند.

حالا بار دیگر خسرو حیدری هم تبدیل به همان بازیکن گلسازی شده که استقلالی ها انتظارش را داشتند. همان خسرویی که آمارها نشان می داد هرگاه برای استقلال در زمین نبوده این تیم حتی برای پیروزی هم با مشکل مواجه می شده است.

در بازی اخیر استقلال خسرو بار دیگر پاس گل داد. پاس گلی که منجر شد تا قاضی آن گل زیبا را بزند و استقلال به لطف همان تک گل دیرهنگام در خانه اش از سد استقلال خوزستان عبور کند. استقلال برد، در روزی که شاخص های پیروزی این تیم شکل گرفت. درخشش و کلین شیت رحمتی و گلسازی خسرو حیدری.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات