لیگ برتر با سرعت هر چه تمامتر برگزار می شود و رقابت در صدر جدول گرمتر و بیشتر شده. در این میان برخی از بازیکنان اثرگذاری بیشتری در تیم خود داشته اند و به نوعی توانسته اند خود را از بقیه متمایز کنند.

به گزارش افکارنیوز ، لیگ برتر با سرعت هر چه تمامتر برگزار می شود و رقابت در صدر جدول گرمتر و بیشتر شده. در این میان برخی از بازیکنان اثرگذاری بیشتری در تیم خود داشته اند و به نوعی توانسته اند خود را از بقیه متمایز کنند.

این در حالی است که از نقش مربیان در بالانشینی تیم ها نمی توان گذشت.

از این رو سوژه این هفته در حالی که لیگ سیزدهم با دورتند پیش می رود به بهترین مربی و بازیکن این رقابتها تاکنون اختصاص دارد.

دو سئوال کارشناسی

۱- به نظر شما بهترین مربی لیگ برتر سیزدهم چه کسی بوده است و چرا؟

۲- اگر قرار باشد بهترین بازیکن لیگ فصل جاری را تا به اینجای بازی ها انتخاب کنید از کدام بازیکن اسم می برید؟

پنجعلی: کافیست محکم و مردانه بازی کنند

محمد پنجعلی، مدیر تیم فوتبال پرسپولیس

۱- شک نکنید سه امتیاز این داربی از آن پرسپولیس است چون اولا شرایط بهتر استقلال در جدول سطع توقع را از آبی پوشان بالا می برد و سایه همین قضیه بر شرایط روحی و روانی استقلال ها تاثیر منفی می گذارد از طرف دیگر هم آبی پوشان با جدایی مردان تاثیرگذار خود در آستانه داربی خلع سلاح شده اند. در صورتیکه پرسپولیس با بازیکنان جوان و باانگیزه اش با امیدواری بیشتری گام به میدان می گذارد و برای شکست استقلال هم انگیزه کافی دارد تا این دیدار را از آن خود کند لذا تصور می کنم این دیدار با نتیجه یک بر صفر یا دو بر یک به نفع پرسپولیس پایان یابد.

۲- کافیست مربیان دو تیم به شاگردان خود توصیه کنند که با حداکثر توان و مردانه گام به میدان بگذارند و به فکر کسب حداقل امتیاز نباشند. این موضوع قطعا در نهایت به نفع دو تیم است و هم بازی را زیبا و تماشاگرپسند خواهد کرد.

ورمزیار: استقلال با یک گل پیروز می شود

صادق ورمزیار، مدافع اسبق استقلال و تیم ملی

۱- بنده شک ندارم در این دیدار گل رد و بدل خواهد شد از طرف دیگر استقلال صدرنشین با پیروزی در دیدار مقابل استقلال خوزستان روحیه بهتری دارد تا پرسپولیسی که در دیدار مقابل فولاد شکست خورد و کارش برای رسیدن به صدر جدول دشوارتر از قبل شده است.

بنده معتقدم استقلال با یک گل پرسپولیس را مغلوب می سازد و صدرنشینی اش در لیگ برتر بیش از پیش تثبیت خواهد شد.

۲- تذکر برای برگزاری یک بازی جوانمردانه به علاوه سپردن اختیار عمل به بازیکنانی که در ترکیب دو تیم به میدان می روند مقدمات برگزاری یک بازی زیبا و تماشاگرپسند را فراهم می آورد وگرنه اگر دایی و قلعه نوعی بیش از حد معمول بازیکنان خود را در تاکتیک های تیمی و تلاش برای گل نخوردن محصور کنند این دیدار باز هم به سمت یک بازی کسل کننده سوق پیدا می کند.

مدیرروستا: استقلال می توند پیروز باشد

علی اصغر مدیرروستا، مهاجم اسبق پاس تهران

۱- استقلال در شرایطی پیروز میدان بود که مهره هایش را از دست نداده بود و با بهترین و باتجربه ترین بازیکنان گام به میدان می گذاشت ولی جدایی مهره هایی مثل فرهاد مجیدی، جواد نکونام و پژمان منتظری این تیم را در داربی خلع سلاح کرده است. از طرف دیگر پرسپولیس هم فاقد بازیکنان باتجربه است که بتوانند پیروز میدان داربی باشند پس نتیجه تساوی می تواند یک پیش بینی عاقلانه باشد منتهی در شرایطی که حتما بین دو تیم گل رد و بدل شود و مثلا بازی با نتیجه یک بر یک به اتمام برسد.

۲- اگر بنا باشد که مربیان دو تیم پرسپولیس و استقلال از گل خوردن بترسند و تدابیر تاکتیکی خود را بر این اساس پایه ریزی کنند نمی توان به ارائه یک بازی تماشاگرپسند خوشبین بود مگر اینکه این تاکتیک از برنامه تیمی دایی و قلعه نوعی حذف شود و هر دو تیم برای کسب پیروزی پا به میدان بگذارند.

تارتار: پرسپولیس برای سه امتیاز به آب و آتش می زند

مهدی تارتار، سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز

۱- به اعتقاد من پرسپولیس به سه امتیاز این دیدار خیلی بیشتر از استقلال نیاز دارد چون آبی پوشان در صدر جدول قرار دارند و حتی اگر در این دیدار شکست بخورند هم در کورس رقابت برای حضور در صدر جدول باقی می مانند اما پرسپولیس با شکست احتمالی در این بازی به طور کامل از کورس رقابتها باز می ماند و نمی تواند فاصله از صدرنشین ها را به راحتی جبران کند. لذا می توان پیش بینی کرد پرسپولیس برای سه امتیاز این دیدار به آب و آتش بزند و با اختلاف یک گل استقلال را از جلوی پایش بر دارد.

۲- اگر بنا بر نخوردن گل باشد و دو تیم بر این تاکتیک اصرار ورزند بازی قشنگی از آب در نمی آید. تنها در شرایطی بازی تماشاگرپسند می شود که هر دو تیم به قصد پیروزی گام به میدان بگذارند و دروازه حریف را بی محابا مورد هجوم قرار دهند تا تماشاگر از ارائه یک بازی زیبا راضی ورزشگاه را ترک کند.

حاجی پور: باید به عشق هواداران پا به میدان بگذارند

افشین حاجی پور هافبک ملی پوش استقلال تهران

۱- من هم طرفدار این نظریه هستم که هرگاه پرسپولیس از شرایط بهتری برای پیروزی در داربی سود می برد استقلال برنده داربی بوده و بالعکس پیروزی پرسپولیس معمولا در شرایطی رقم خورده که همگان بر این باور بوده اند که استقلال شرایط بهتری داشته است.

البته شاید این قاعده در مورد داربی ۷۸ بر هم بخورد و استقلال که در حال حاضر شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس دارد پیروز میدان داربی باشد و با اختلاف یک گل پرسپولیس را از پیش رو بردارد.

۲- اگر مربیان دو تیم بیش از هر مورد دیگری به عشق هواداران این دیدار را برگزار کنند آن وقت قطعا تاکتیکهای دست و پاگیر برای این بازی انتخاب نمی شود و این دیدار به سمت یک بازی تماشاگرپسند حرکت خواهد کرد.

اکبرپور، برهانی و قاضی می توانند گلزنی کنند

علیرضا اکبرپور، مهاجم سابق استقلال

۱- استقلال با اختلاف یک گل پیروز میدان داربی خواهد شد. از طرف دیگر هم مهاجمانی مثل آرش برهانی و یا قاضی می توانند در این دیدار نقش موثری ایفا کنند.

اگر می گویم برهانی و قاضی می توانند گلزنی کنند چون خودم داربی باز بوده ام و با شرایط این دیدارها کاملا آشنا هستم. یادم نمی رود پرسپولیسی ها در زمان داربی چقدر از من می ترسیدند و محکم من را یارگیری می کردند تا نتوانم گلزنی کنم.

۲- البته مربیان دو تیم همیشه به گونه ای تاکتیک تیمی خود را انتخاب می کنند که در وهله اول گل نخورند و در مرحله بعدی موفق به گلزنی شوند. همین تاکتیک هم باعث می شود دست دو تیم برای انجام یک بازی تماشاگرپسند بسته شود اگر قلعه نوعی و دایی مردان تعیین کننده دو تیم را در انجام بازی همیشگی شان آزاد بگذارند آن وقت می توان انتظار برگزاری یک بازی تماشاگرپسند را داشت تا تماشاگران هم فارغ از نتیجه دیدار از دیدن یک بازی قشنگ خرسند باشند.

شکری: همه چیز درون میدان رقم می خورد

مهدی شکری، کارشناس فوتبال و مجری رادیو ورزش

۱- من به این موضوع باور دارم که نتیجه داربی بستگی به اتفاقات درون میدان دارد و هیچ تیمی به این دلیل که در بازی قبلی موفق بوده و یا حواشی کمتری داشته نمی تواند امیدوار به کسب پیروزی در این دیدار باشد لذا اینگونه بگویم پرسپولیس، استقلال را شکست می دهد و بالعکس استقلال پیروز میدان خواهد بود و یا تساوی حاصل کار دو تیم است هیچ مبنای درست و علمی ندارد که بتوان به این پیش بینی ها تکیه کرد.

۲- این مورد تنها موضوعی است که می توان در داربی روی آن حساب کرد یعنی اگر مربیان دو تیم از استرس و اضطراب ناشی از شکست در این دیدار فاصله بگیرند و این موضوع را به بازیکنان خود القا کنند قطعا دیدار داربی ۷۸ بازی تماشاگرپسندی از آب در می آید وگرنه نمی توان به زیبا بودن این دیدار خوشبین بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات