سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد که فوتبال در خون و روح ایرانی ها جریان دارد.

به گزارش افکارنیوز ، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با AFP ابراز امیدواری کرد که تیمش بتواند با غلبه بر تدارکات ضعیف در جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ تأثیرگذار باشد اما تأیید کرد که این قرعه کشی وظیفه سنگینی را بر دوش آنها گذاشته است.

ایران که در میان هواداران به «تیم ملی» مشهور است، برای چهارمین بار در رقابت های جام جهانی حاضر می شود. این تیم پیش از این در سال های ۱۹۷۸،۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ نیز به جام جهانی رفته است. ایران در گروه F این بازی ها با آرژانتین، یکی از مدعیان قهرمانی، نیجریه قهرمان آفریقا و بوسنی و هرزگوین دیدار خواهد کرد.

کی روش ۶۰ ساله که هدایت تیم ملی ایران را در آوریل ۲۰۱۱ به عهده گرفت، در گفت و گو با AFP در تهران گفت: این مأموریت ما است که یک بار، دو بار و برای سومین بار غیرممکن شد اما این همان چیزی است که این مسابقات را جذاب می کند.

ایران صدرنشین رنکینگ تیم های آسیایی است اما کی روش تأیید کرد تیمش که اکثرا از بازیکنان شاغل در لیگ ایران تشکیل شده است، از کیفیت لازم برای تأثیر گذاری جدی در این مسابقات برخوردار نیست در عوض دیدار با تیمی مثل آرژانتین و ستاره آنها لیونل مسی مسابقه ای بدون فشار و لذت بخش خواهد بود.

وی اظهار داشت: باید میلیون ها دلار بپردازید تا دیدار دوستانه ای با آرژانتین برگزار کنید اما بازیکنانم خیلی راحت می توانند مقابل این تیم به میدان بروند. این فرصت فوق العاده ای برای ما خواهد بود تا با تیمی که بازیکنانی مثل مسی که فوق انسان است، را در اختیار دارد، بازی کنیم.

کی روش با انتقاد از حمایت های مالی ادامه داد: ما وظیفه داریم تا شانسمان را امتحان کنیم حتی اگر رویایی غیرواقعی به نظر برسد. ما ۶ ماه را از دست دادیم. امیدوارم بتوانیم راه حلی پیدا کنیم زیرا هیچ چیزی در حال حاضر به صورت قطعی برنامه ریزی نشده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با وجود مشکلات معتقد است که اشتیاق برای بازی ها در ایران می توانند برای شگفتی سازی در برزیل به آنها کمک کند.

وی با اشاره به موفقیت های فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال نوجوانان خاطرنشان کرد: فوتبال در خون و روح ایرانی ها است. لازم نیست با بازاریابی در ایران فوتبال را ترویج کنید. دیدن چنین چیزی جالب است که فدراسیون با امکانات بسیار کم توانسته است به موفقیت های بزرگی دست یابد. با پتانسیلی که ایران دارد، فکر کنید اگر امکانات قطر را در اختیار داشتیم، به چه موفقیت هایی می رسیدیم.

کی روش زمانی که هدایت تیم ملی فوتبال ایران را پذیرفت، فدراسیونی سست و بدون بلندپروازی را در مقابل خود می دید.

وی تلاش کرد تا دست به تغییراتی بزند؛ از جمله اینکه بازیکنان دو ملیتی مثل دنیل داوری از برانشوایگ آلمان، اشکان دژاگه هافبک فولام، رضا قوچان نژاد بازیکن هلندی-ایرانی و اخیرا هم استیون بیت آشور از سن خوزه ارث کوئیک آمریکا را به تیم ملی دعوت کرد. به هر حال تلاش های وی مورد تردید قرار داشت.

کی روش گفت: در جامعه محافظه کاری مثل ایران صحبت کردن درباره اصلاح و تغییر عادت ها آسان نیست. این کار در ایران و در بعضی جاهای دیگر دنیا آسان نیست. بدون تجربه بازی بین المللی نمی توانیم رقابت کنیم. تنها چیزی که اینجا به فوتبال حرفه ای شبیه است این است که در پایان بازیکنان دستمزدشان را دریافت می کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: اما تعهد من به ایرانی ها آنها را خوشحال می کند. این جام جهانی ما است و نوبت ما است که به دنیا بگوییم ایران یک کشور فوتبالی است.

در حال حاضر تمرکز کی روش تنها بر روی جام جهانی است اما وی تأیید کرد که پیشنهادهایی روی میز دارد تا هنگامی که قراردادش در ۳۱ جولای مصادف با ۹ مرداد ۹۳ با تیم ملی ایران به پایان می رسد، به آنها فکر کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات