عشوری:

هافبک ذوب آهن که از مهره های کلیدی این تیم است با کنایه از نوع بازی آندو صحبت می کند و می گوید: «جنگندگی این نیست که یک بازیکن آرنج بزند. »

به گزارش افکارنیوز ، آندو تیموریان باز هم شیطنت کرد. یک ضربه آرنج از او کافی بود تا چشم سینا عشوری ورم کند و چند دقیقه از بازی مقابل استقلال را با چشمانی کوچک شده و آسیب دیده سپری کند. آندو شانس آورد که به چشمان سینا آسیبی جدی وارد نشد.

سینا عشوری که خود یکی از هافبک های جنگنده لیگ است با طعنه به آندو، ضربه او را عمدی می داند و البته خدا را شکر می کند که چشمش هنوز می بیند و رگ هایش پاره نشده. با سینا عشوری صحبت کردیم. درباره رفتار این روزهای آندو که یکی از آنها مربوط می شود به برخوردش با او…

* وضعیت چشمت چطور است؟ آسیب جدی که وارد نشده؟

- چشمم کبود شده و ورم دارد اما خدا را شکر می کنم که به خیر گذشت و هنوز می توانم ببینم.

* آندو عمدا تو را زد؟

- صد در صد عمدی زد. من احترام خاصی برای علیرضا فغانی قایلم اما در تصمیم گیری برای جریمه آندو اشتباه کرد. حرکت تیموریان قطعا کارت قرمز داشت اما نمی دانم چرا فغانی فقط او را با کارت زرد جریمه کرد. البته اشتباه های داوری طبیعی است اما خدا را شکر که این اشتباه ها باعث نشد تا اتفاقات تلخی برایم رقم بخورد.

* اما تو سال هاست که برای ذوب بازی می کنی و بارها رو در روی آندو بازی کرده ای. با نوع بازی اش آشنا نبودی؟ شیطنت هایش را نمی شناختی؟

- من روبروی آندو زیاد بازی کرده ام. او همیشه با دست بازی می کند و بازیکنان مقابلش را می زند. من فکر می کردم بعد از تذکراتی که در چند هفته اخیر به او داده اند دیگر از این روش بازی دست بر می دارد اما تصورم، اشتباه از آب در آمد. به نظرم باید در مورد آندو تصمیم جدیدی بگیرند و محرومش کنند چون اگر یکی از بازیکنان ما یا تیم های دیگر چنین حرکتی انجام می دادند بلافاصله با محرومیت مواجه می شدند. برای شما می توانم مثال هم بیاورم.

* مثلا چه کسی حرکات آندو را انجام داد و محروم شد؟

- پیام صادقیان. او را محروم کردند اما آندو را نه. دلیلش را نمی دانم اما حرکات آنها شبیه هم بود.

* پس به نظر تو آندو عمدی زد و باید اخراج می شد…

- نه تنها من بلکه خیلی ها معتقدند که آندو هم باید اخراج شود و هم محروم. پشت او بودم که با آرنج مرا زد. جالب است که کاپیتان ما به حرکت آندو اعتراض کرد و کارت زرد گرفت. جریمه او به دلیل اعتراض کوچک مساوی بود با جریمه آندو که آن ضربه را به چشم من زد. جالب نیست واقعا؟ از فغانی که داور بین المللی کشورمان است و قرار بود به جام جهانی برود بعید است این اشتباه های عجیب. به جز صحنه خطا روی من، به نظرم پنالتی استقلال هم پنالتی نبود و داور در اعلام آن اشتباه کرد.

* تو خودت جزو بازیکنان جنگنده و کمی خشن لیگ هستی. فکر نمی کنی به خاطر نوع بازی آندو و جنگندگی بالای او، این اتفاقات هم برای بازیکنان روبرویش رخ می دهد؟

- من خودم خشن هستم اما به کسی آسیب نمی رسانم. جنگنده به این معنی نیست که آرنج بزند. مگر آندو آمده جنگ که اینطور برخورد می کند؟ این بی معرفتی یک بازیکن را نشان می دهد که اینگونه با حریفش برخورد کند. من جنگنده هستم اما تا به حال نه به کسی آرنج زده ام و نه لگد. جنگندگی خودم را همیشه روی توپ نشان داده ام نه روی بازیکن حریف. به نظرم، اینکه بخواهی با دست بازی کنی اسمش جنگندگی نیست.

* اما در فوتبال دنیا هم از این اتفاقات رخ می دهد و کک کسی هم نمی گزد. البته قبول داریم که آندو بیش از حد خشن بازی می کند…

- در توانمندی آندو شکی ندارم. او یکی از بهترین بازیکنان ایران است که هم دوندگی دارد و هم بازی فیزیکی بلد است اما خیلی بهتر می شود اگر این حرکات را در زمین انجام ندهد.

* آندو به خاطر ضربه ای که به چشمت زد از تو عذرخواهی کرده. خبر داری؟

- خبر دارم که او عذرخواهی کرده. او بازیکن ملی پوش است و احترامش برای من واجب اما اگر مشکل خاصی برای چشمم به وجود می آمد آیا او جوابگو بود؟

* خانواده ات در مورد ضربه آندو چیزی نگفتند؟

- وقتی به خانه رسیدم دیدم که خیلی ناراحت هستند و آندو را نفرین می کنند. آنها را آرام کردم و گفتم فوتبال است و از این اتفاقات، زیاد رخ می دهد.

*** آندو- سینا، ۳ روز دیگر در آزادی

اگر کمیته انضباطی با آندو تیموریان برخورد نکند و محرومیتی برای او در نظر نگیرد باید ۳ روز دیگر، شاهد جدال او با سینا عشوری، این بار در ورزشگاه آزادی باشیم.

استقلال و ذوب آهن این بار در لیگ برتر به دیدار هم می روند که این بازی می تواند در میانه میدان و با حضور عشوری و تیموریان، جذاب و تماشایی باشد. باید دید آیا یکشنبه هم آندو و عشوری با هم برخورد می کنند یا اینکه اتفاقات دیگری رخ خواهد داد؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات