علی دایی و علی پروین با هم کار می کنند؟ این سؤال مهم پس از حضور پروین به عنوان سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس سر زبان ها افتاد.

به گزارش افکارنیوز ، پروین و دایی روزی در این فوتبال مثل کارد و پنیر بودند. وقتی در پایان لیگ سوم دایی پرسپولیس را به مقصد صبا ترک کرد و این دشمنی ها عیان شد. در فصلی که دایی مهاجم صبا بود و پروین سرمربی پرسپولیس، در جریان بازی دو تیم بین بوقچی های پروین و برادران دایی در ورزشگاه آزادی درگیری فیزیکی رخ داد. بعد از این اتفاق دایی به انتقاد از پروین و بوقچی هایش پرداخت تا سلطان پیش از یکی از جلسات تمرینی پرسپولیس، به حرف بیاید. مصاحبه ای با این جملات:

من می خواستم حرمت شکسته نشود ولی علی دایی از نظر ما فوتبالیست های مملکت، عددی نیست که بخواهیم درباره اش تصمیم گیری کنیم! او دو تا روپایی بلد نیست بزند. بعد آقای دایی تو فقط مشهور هستی و محبوب نیستی. من امروز نامه ای به حراست سازمان تربیت بدنی زدم که ببینید مقصر این دعوا که بوده. بچه های ما سه نفر بودند ولی آن طرف اخوی های آقای دایی بودند به اضافه ۲۰ تا از کارمندهای باشگاه شان.

پروین در آن گفت وگوی معروف، توضیح داده بود: «آقای دایی شما مگر به بوقچی ها پراید و ماشین نمی دادی. مگر آنها را نمی فرستادی مکه و کربلا؟ مگه شب بازی در هتل از تو خط نمی گرفتند؟ مگر در درفشی فر دستور ندادی بازیکنان را بزنند؟ پارسال گفتی که علی پروین خط می دهد همان موقع مصاحبه کردم و گفتم کسانی که شعار می دهند را بگیرند و بپرسند که از چه کسی خط گرفته اند. مگر همین ها که الان به آنها می گویی اراذل تو را علی دایی نکردند؟ الان همه ایران شده اند اراذل غیر از شما؟ شما بزرگترین افتخارت سومی در آسیاست ولی از نظر ما چیزی نیستی.

تو فکر می کنی کی هستی که ما وقت مان را برایت تلف کنیم. » او به قرارداد دایی هم اشاره ای کرد: «شما پارسال در پرسپولیس ۲۵۰ میلیون بستی. بچه ها نمی دانستند چه خبر است. خان محمدی و جباری ۱۵ میلیون گرفتند. وقتی دیدند این اختلاف قیمت هست، یکسری چیزها پیش آمد. شما اتوبوس تیم را دم عوارضی نگه داشتی و گفتی تا چکت نقد نشود همراه تیم نمی روی پرسپولیس. به قول ایشان پرسپولیس مال من است ولی من که این ادعا را ندارم. پارسال ۲۵۰ میلیون گرفتی و امسال هم ۳۵۰ میلیون از صبا، می شود ۶۰۰ میلیون تومان. من که از سال ۵۸ با چنگ و دندان پای پرسپولیس ایستادم، رختکن تیم صندوق عقب ماشینم بود و ۲۵ سال قهرمان شدیم، بالای ۴۰۰ میلیون نگرفتم که تو گرفتی. »

زمانی که علی پروین این حرف ها را به زبان آورد، علی دایی همراه با تیم ملی ایران به رقابت های جام ملت های چین رفته بود. وقتی کاپیتان آن روزهای تیم ملی حرف های او را شنید، در مصاحبه ای به یاد ماندنی که تیتر اول یکی از روزنامه های ورزشی شد، گفت:

بگذارید من به تهران برسم، تاج و تخت آقایان را خراب می کنم!

دایی در آن مصاحبه گفته بود: «آقایان شما فکر می کنید پرسپولیس ارث پدری تان است. » البته پروین که شاهد پاسخ تند دایی بود، مصاحبه تلویزیونی اش را تکذیب کرد و گفت: «من این حرف ها را نزده ام و روی تصویرم صدا گذاشته اند! »

این یکی از تاریخی ترین دعواهای علی پروین و علی دایی در تاریخ باشگاه پرسپولیس بود و حالا باید دید که آیا این دو می توانند با هم در پرسپولیس کار کنند؟ هرچند پروین موقتاً کار را برعهده گرفته ولی هیچ بعید نیست با حمایتی که از سوی هیأت مدیره می شود، مدیرعامل پرسپولیس گردد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات