آخرین تصمیمات وزارت ورزش برای پرسپولیس و استقلال؛

خبرهای رسیده از باشگاه استقلال نشان می دهد این باشگاه هم مانند باشگاه رقیب دستخوش تغییرات زیادی خواهد بود. البته این تغییرات در استقلال وسعت بیشتری دارد و تنها به مدیرعامل محدود نمی شود.

گروه ورزشی - استعفای محمد رویانیان از مدیرعاملی پرسپولیس اتفاقی بود که انتظار آن می رفت. رویانیان در هفته های اخیر حسابی در حمله به وزارت ورزش سنگ تمام گذاشته بود و علاوه بر این در اداره باشگاه نیز ناتوان نشان داد که در این زمینه می توان به بحران بوجود آمده در اردوی سرخ ها پیش از دربی اشاره کرد این بحران منجر به اعتصاب بازیکنان شد. بدیهی است که وزارت ورزش و تیم جدید به هیچ وجه تمایلی به همکاری با رویانیان نداشتند اما در استراتژی آن ها برکناری جایی نداشت بلکه به جای برکناری، به گونه ای رفتار کرده و عرصه را بر رویانیان تنگ کردند که خودش کار را رها کند و برود!

به گزارش افکارنیوز ؛ رویانیان که از این سیاست وزارت ورزش باخبر شده بود، در نهایت ابتدای هفته گذشته در مصاحبه ای تند و تیز و بی سابقه با بد ترین الفاظ به وزارت ورزش و شخص وزیر تاخت و ادعا کرد آن ها جرات برکناری اش را ندارند! رویانیان بعد از این مصاحبه بی سابقه نامه استعفایش را نوشت و به رسانه های معتمدش داد و از آن ها خواست بعد از بازی پرسپولیس و فولاد گسترش آن را منتشر کنند.

نامه ای احساسی و پر سوز و گداز که دستپخت اطرافیانش بود تا بالاخره با پرسپولیس خداحافظی کند. اتفاقی که البته واکنش وزیر نشان داد که تا چه اندازه نسبت به رویانیان و حرفهای او بی اعتناست. آنجا که بعد از رسانه ای شدن استفای مدیرعامل پرسپولیس تاکید کرد که کارهایی مهم تر از رسیدگی به استعفای رویانیان داریم!

پروین و عادبدینی وتو شدند!

انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس نیز ماجرای عجیب و پیچیده ای دارد. پس از آنکه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس سومین استعفای رویانیان را پذیرفت، علی پروین تا زمان معرفی مدیرعامل جدید، از سوی اعضای هیات مدیره مجموعه سرخ به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس معرفی شد اما در حالی که برخی اهالی فوتبال نظیر محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی در تماس تلفنی با پروین، انتخاب او را تبریک گفتند و اغلب هواداران پرسپولیس چه آن ها که با مدیریت پروین مخالف اند و چه آن ها که موافق این انتخاب هستند، منتظرند پروین به عنوان جانشین رویانیان و مدیرعامل جدید باشگاه معرفی شود، از یک منبع موثق شنیدیم پروین هیچ شانسی برای معرفی به عنوان مدیرعامل پرسپولیس ندارد.

به گفته یک منبع آگاه، اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، پس از آنکه سرپرستی موقت مجموعه سرخ را تا زمان معرفی رسمی مدیرعامل جدید به پروین سپردند، نام علی پروین، بهروز منتقمی و مهندس امیر عابدینی را در یک فهرست ۳ نفره و نهایی به عنوان گزینه های پیشنهادی جانشینی رویانیان به وزارت ورزش ارائه کردند تا وزیر از میان این ۳ گزینه، مدیرعامل مدنظر خود را برای صدور حکم به هیات مدیره پرسپولیس معرفی کند.

گفته می شود نزدیکان وزیر ورزش و جوانان که نقش بسیار پررنگی در تصمیمات دکتر گودرزی دارند، علی پروین و عابدینی را به دلایل غیرفوتبالی «وتو» کردند. حالا وزیر قصد دارد از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس بخواهد علاوه بر منتقمی که گزینه پیشنهادی تایید شده پرسپولیسی هاست، به جای پروین و عابدینی که گویا برای مدیرعاملی پرسپولیس واجد صلاحیت تشخیص داده نشده اند، دو مدیر دیگر را پیشنهاد بدهند.

شانس پروین و عابدینی برای مدیرعاملی پرسپولیس تقریبا صفر است. مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس هفته آینده معرفی می شود. قرار بود این کار قبل از بازی با فولاد در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، انجام شود اما با توجه به اینکه پروین و عابدینی وتو شدند، احتمالا انتخاب و معرفی جانشین رویانیان به اواسط هفته آتی موکول خواهد شد.

فتح اله زاده و هیات مدیره با هم می روند!

خبرهای رسیده از باشگاه استقلال نشان می دهد این باشگاه هم مانند باشگاه رقیب دستخوش تغییرات زیادی خواهد بود. البته این تغییرات در استقلال وسعت بیشتری دارد و تنها به مدیرعامل محدود نمی شود. ظاهرا در باشگاه استقلال نارضایتی وزارت روزش گسترده تر است و تنها به فتح اله ختم نخواهد شد.

علی فتح اله زاده در هفته های اخیر همپای همتای سابق قرمزش علیه وزارت ورزش موضع شدیدی گرفته بود و توپخانه حملات خود را رو به وزیر ورزش گرفته بود، بعد از کناره گیری رویانیان عقب نشینی کرده و ادعا کرده که دیگر پول نمی خواهد! یک عقب گرد سنگین برای مردی که تا دیروز ادعا داشت وزارت ورزش پول استقلال را بلوکه کرده.

عقب نشینی آشکار فتح ا… زاده اما دیگر سودی ندارد چرا که علاوه بر اظهارات واتهامات اخیر او به وزارت ورزش در درآمدزایی ناتوان نشان داده و تنها مدیر هزینه بوده و بنابراین باید برود. البته در این رفتن فتح اله زاده تنها نخواهد بود و احتمالا اعضای هیات مدیره نیز او را همراهی خواهند کرد. خبرهایی به وزارت ورزش رسیده مبنی بر کم کاری اعضای هیات مدیره این باشگاه.

این اعضا که قرار بوده برای باشگاه درآمدزایی کنند، تا به حال هیچ موفقیتی در این زمینه نداشته اند و پس از بررسی عملکرد آن ها توسط گودرزی، به زودی برای آن ها تصمیم گیری خواهد شد. گفته می شود سه عضو هیات مدیره این باشگاه کنار خواهند رفت تا فتح اله زاده در مسیر جدایی تنها نباشد!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات