بهترین داور دوازدهمین دوره لیگ برتر که بعد از دربی ۷۸ بصورت رسمی از دنیای داوری خداحافظی کرد، با اشاره به اینکه تیم داوری ایرانی مستحق قضاوت در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود، گفت: از مهدی مهدوی کیا ممنونم که از من خواست به دنیای داوری برگردم اما روی تصمیم خود مصر بوده و تحت هیچ شرایطی به دنیای داوری برنمی گردم.

به گزارش افکارنیوز ، سعید مظفری زاده در خصوص نحوه خداحافظی اش از فوتبال در دربی ۷۸، ضمن بیان مطلب فوق گفت: دربی آخرین بازی من بود و خوشحالم توانستم با خاطره خوبی از فوتبال بروم. قصد ندارم حتی در مسابقات بین المللی هم قضاوت کنم و فعلا تنها به فکر ادامه تحصیل و بودن در کنار خانواده هستم.

وی با اشاره به اینکه استرس مربیان و بازیکنان به خاطر توقعات بالای هواداران از این دو تیم باعث می شود آنها نتوانند در این مسابقه عملکرد خوبی داشته باشند، در خصوص اینکه در آن بازی دو صحنه مشکوک وجود داشت و آیا همچنان معتقد است نباید به صادقیان و اولادی کارت قرمز نشان می داد؟ تصریح کرد: البته پس از اینکه فیلم بازی را دیدم، به این نتیجه رسیدم می شد برخورد جدی تر با آن دو بازیکن داشته باشم، یعنی می توانستم به آنها کارت قرمز نشان دهم.

داور بازنشسته کشورمان در خصوص اینکه مهدی مهدوی کیا از او خواسته در تصمیمش تجدید نظر کند و به دنیای داوری باز گردد، تاکید کرد: من از لطف آقا مهدی ممنونم، ایشان همیشه عزیز و محبوب بوده و خواهد ماند اما باید بگویم روی تصمیم خود مصرم و به هیچ وجه داوری نخواهم کرد. امیدوارم در عرصه و شکل دیگر بتوانم به مردم ایران و فوتبال کشورم خدمت کنم.

وی با بیان اینکه منتظر است تا مجوز ادامه تحصیلش در یکی از دانشگاه های کانادا صادر شود تا به این کشور سفر کند، یادآور شد: دوست دارم با دست پر برگردم و تجربیات و دانشم را در اختیار فوتبال ایران قرار دهم.

مظفری زاده اضافه کرد: من از فوتبال جدا نمی شوم اما در حال حاضر هدفم ادامه تحصیل و بودن در کنار خانواده است. می خواهم مسایل تحصیلی را در کنار مسایل آموزشی داوری پیگیری کنم تا بتوانم پس از اتمام دوره تحصیلی، در عرصه مدیریت یا نظارت بین المللی داوری فعالیت کنم.

وی با تقدیر از امیر قلعه نویی و دیگر بزرگان فوتبال ایران در مورد اینکه متاسفانه اختلافات بسیاری در جامعه داوری وجود دارد و خیلی ها معتقدند باید با حضور نیروهای جوان این مشکلات را به حداقل رساند، یادآور شد: تنها می توانم بگویم امیدوارم با تدبیر، تلاش و آینده نگری مشکلات داوری حل شود. من آرزو می کنم مشکلات و اختلافات موجود در داوری فوتبال از بین برود زیرا این موضع به نفع فوتبال خواهد بود.

داور بازنشسته کشورمان در خصوص اینکه فغانی به عنوان داور ذخیره و کامرانی فر به عنوان کمک داور ذخیره در جام جهانی برزیل حضور خواهند یافت، اینگونه اظهار نظر کرد: خارج از تعصب و به عنوان داوری که در رقابتهای بین المللی و آسیایی بسیاری شرکت کرده ام، باید بگویم اگر حتی قرار بود سه تیم از داوران آسیا در جام جهانی حضور پیدا می کردند، تیم داوری ایران باید یکی از آنها بود.

وی در مورد اینکه گفته می شود دخالت های رئیس بحرینی کنفدراسیون آسیا باعث حضور دوران این کشور عربی در جام جهانی شده و قرار گرفتن نام داوران ایرانی در فهرست داوران ذخیره شده، تصریح کرد: من به این مسایل ورود نمی کنم زیرا این بحث ها نتیجه ای ندارد. تنها می توانم بگویم فغانی و تیمش شایسته حضور در جام جهانی به عنوان داوران اصلی بودند.

مظفری زاده در پایان در خصوص اینکه خیلی ها معتقدند حق او نیز این بود که جزو تیم های داوری آسیا قرار بگیرد، گفت: حق من همین است که اینگونه از فوتبال خداحافظی کنم. باید تاکید کنم که نه از امیر عابدینی و نه از هیچ شخص دیگر ناراحت نیستم و تمام صحبت هایم در این خصوص را در نامه ای که پیش از خداحافظی ام نوشتم، اعلام کردم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات