پرسپولیس برای رهایی از وضعیت فعلی و بالا بردن شانسش برای کسب یک جام مجبور است فولادی که این روزها در اوج آمادگی به سر می برد را شکست دهد.

از مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی فوتبال ایران دو تیم فولاد خوزستان و پرسپولیس تهران به مصاف یکدیگر می روند. پرسپولیس که این روزها در کانون توجه قراردارد دچار حواشی شده و این تیم با تغییرات سریعی که در رأس مدیریتش اتفاق افتاده در وضعیت مبهم و پیچیده ای به سر می برد. شایعاتی که از استعفای علی دایی در این زمان خبر می دهد وضعیت این تیم را پیچیده تر می کند. در آن سوی میدان شاگردان حسین فرکی در بهترین و ایده آل ترین شرایطشان به سر می برند. آنها در لیگ برتر صدرنشین هستند و پیروزی دو هفته قبلشان مقابل پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر به آنها اعتماد به نفس بیشتری برای این دیدار می دهد.

فولادی ها با دو پیروزی سه بر صفر برابر فولاد یزد و فولاد نوین اهواز به این مرحله از رقابت های جام حذفی پای گذاشته اند و نمایش تحسین برانگیزشان در بازی دور برگشت رقابت های لیگ برتر برابر پرسپولیس از قدرت آنها و اراده شان برای قهرمانی در جام حذفی حکایت دارد. از آن سوی میدان شاگردان علی دایی مدتی است به لحاظ نتیجه گیری، خوب عمل نمی کنند و با شکستی که در هفته گذشته برابر گسترش فولاد داشتند، به دنبال فرصتی می گردند تا با یک پیروزی از فشار روحی روانی فعلی جدا شوند. از سویی دیگر شاگردان دایی در لیگ برتر از شانس کمتری نسبت به صدرنشینان برای قهرمانی برخوردارند و اگر می خواهد دستشان از یک جام در این فصل کوتاه نماند محکوم به پیروزی در اهواز هستند. کاری که به نظر کمی دشوار می آید. پرسپولیس که پس از شکست برابر فولاد در رقابت های لیگ برتر وارد سیری نزولی شد، قطعا به این دیدار به چشم یک فرصت برای انتقام هم نگاه می کند. سرخ پوشان پس از آن دیدار کم کم از صدر جدول فاصله گرفتند و حالا برای جدا نشدن از مدعیان جام حذفی باید فولاد را شکست دهند.

تاریخ بازی های دو تیم در اهواز گواه خوبی بر این مدعاست که بازی در اهواز برای پرسپولیسی ها چندان راحت نبوده است. از دوازده تقابل دو تیم در اهواز، سه پیروزی سهم پرسپولیس، پنج پیروزی سهم فولاد و چهار تساوی به دست آمده است.

پرسپولیس برای رسیدن به این مرحله از رقابت های جام حذفی از سد پدیده شاندیز و الوند همدان گذشته است. این تیم، پدیده شاندیز را با حساب پنج بر یک و الوند همدان را با برتری دو بر صفر پشت سر گذاشته است و راهی یک چهارم نهایی شده است.

پیروز این میدان باید در مرحله نیمه نهایی به مصاف تراکتورسازی برود.

تابلو این دیدار به شکل زیر است:

یکشنبه - ۹۲/۱۱/۶

فولاد خوزستان - پرسپولیس، ساعت ۱۶: ۴۵، ورزشگاه غدیر اهواز

داور: تورج حق وردی، کمک ها: رضا سخندان و محسن فریمانی، داور چهارم: محمد ملکی

ناظر داوری: محمد فروغی
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات