قلعه نویی:

سرمربی تیم استقلال می گوید در دیدار برابر سپاهان" ناعدالتی" نتیجه را رقم زده است.

  امیر قلعه نویی پس از تساوی تیمش برابر سپاهان در هفته سی و دوم لیگ برتر فوتبال درباره این بازی گفت: فکر می کنم در ۳۲ سالی که فوتبال بازی می کنم چنین ناعدالتی در فوتبال ندیده ام. ما موقعیت های زیادی داشتیم که استفاده نکردیم و گل هم خوردیم. فکر می کنم مالکیت توپ ۷۰ به ۳۰ به سود ما بود. با این حال خدا را شکر می کنم که اکنون صدر جدول هستیم و ممکن بود در این جایگاه نباشیم. باز هم تاکید می کنم که موقعیت های زیادی داشتیم ولی هر توپی که به سمت دروازه سپاهان می بردیم و گل نمی شد، نگران می شدم که توپی هم به سمت دروازه ما بیاید.

وی ادامه داد: از تماشاگران تشکر می کنم که تا لحظه آخر ما را تشویق کردند و ما توانستیم بازی را جبران کنیم. آن ها در بازی های قبل این کار را نمی کردند. اگر در بازی با الهلال هم همین کار را می کردند می توانستیم نبازیم. دیدید که به احترام هواداران مجیدی را از اول به بازی فرستادم اما او مشکل پیدا کرد.

وی ادامه داد: من با استقلال به دسته سوم هم سقوط کرده ام اما فرهنگ تماشاگرانش تغییر نکرده بود. نمی دانم چرا امسال این گونه شده است. خدا هم امروز به تماشاگران درس داد که اگر صبر داشته باشند، می توانند شاهد موفقیت تیم شان باشند. اگر از دقیقه ۸۰ طور دیگری شعار می دادند، ممکن بود گل های بیشتری بخوریم.

قلعه نویی در ادامه بار دیگر به ناعدالتی در فوتبال که از آن سخن گفته بود اشاره کرد و گفت: آنقدر دروازه ما مورد تهدید قرار نگرفت که حتی می توانستم رحمتی را با یک مهاجم تعویض کنم.

وی در ادامه درباره عملکرد داور بازی هم گفت: در فیلمی که ما دیدیم حرکت موسوی اصلا شبیه سازی نبود و داور می توانست پنالتی بگیرد. حداقل این بود که مدافع سپاهان از کنار به موسوی برخورد کرد و موسوی قصد شبیه سازی نداشت. به جز این تیم داوری امروز خیلی خوب کار کرد و از آن ها تشکر می کنم. هرچند ما می توانستیم برنده بازی باشیم. ضمن اینکه گل دوم ما که آفساید گرفته شد هم مشکوک است.

در ادامه خبرنگاری گفت که انتظارش از تیمی مثل استقلال این است که در کنار پاسکاری های زیاد و حرفه ای گل های زیادی به ثمر برساند. قلعه نویی در پاسخ گفت: به این سوال می شود در چند بخش پاسخ داد. بخش اول که بخش اعظمی است به تماشاگران بازمی گردد. آن ها در تاریخ ۶۵ ساله استقلال کارهایی کردند که حداقل ۳۲ سالش را می دانم که این طور نبوده است. بخش دوم به شاخص های AFC باز می گردد که بر اساس آن به تیم ها نمره می دهد. آن هم ایجاد موقعیت و نظم دفاعی است. ما در این دو مقوله خوب کار کردیم اما شانس نداشتیم.

وی ادامه داد: چند سال پیش علی علیزاده برابر الجزیره توپ خوبی را خراب کرد و حالا پس از سال ها حنیف عمران زاده چنین کاری کرد. با این حال از تیمم راضی هستم چون موقعیت های زیادی خلق کرد اما شانس نداشتیم و باز هم تاکید می کنم که اگر تماشاگران در بازی های قبلی همین طور رفتار می کردند، می توانستیم موفق باشیم. به عنوان نمونه اگر مجیدی از دقیقه ۶۰ به بازی می آمد بهتر عمل می کرد.

قلعه نویی در ادامه به تعداد خبرنگاران حاضر در نشست اشاره کرد و گفت: تعجب می کنم که چرا وقتی می بریم فقط سه نفر در نشست حاضر می شوند اما وقتی می بازیم یا مساوی می کنیم، جمعیت زیادی به نشست می آیند.

خبرنگاری از قلعه نویی درباره دو بازی پایانی فصل پرسید. وی در پاسخ گفت: ما برابر الهلال اشتباهات فردی زیادی داشتیم اما در بازی امروز اشتباهات مان کمتر بود. فولاد هم تیم بسیار خوبی است که البته باید بازی اش برابر تراکتورسازی را ببینیم.

در ادامه خبرنگار دیگری به قلعه نویی گفت که عدم تمرکز در بازیکنان استقلال کاملا مشهود بود. مخصوصا در بازی با الهلال این مسئله بسیار مشکل ساز شد. امروز هم شاید تماشاگران توانستند اوضاع را مرتب کنند تا استقلال نتیجه بگیرد اما گاهی بازیکنان بزرگ استقلال مثل حیدری، جباری و مجیدی توپ هایی از دست دادند که از نداشتن تمرکز حکایت می کند. قلعه نویی با رد این حرف گفت: تیم ما بیهوده صدر جدول را در اختیار ندارد. ما در آسیا هم که گروه مرگ است صدر جدول هستیم. متاسفانه در فوتبال این گونه است که وقتی تیمی می برد بازیکنان برده اند اما وقتی می بازند باخت متعلق به سرمربی است.

وی ادامه داد: در نیم فصل اول اصلا خوب نبودیم اما در نیم فصل دوم بسیار بهتر بازی کردیم و سرآمدش بازی امروز بود. هیچ تیمی مثل ما نتوانسته بود سپاهان را تحت فشار قرار دهد و فکر می کنم حتی رحمتی یک بار هم زمین نخورد. اگر همه بازی ها را این گونه بازی می کردیم اکنون با اختلاف فاحشی قهرمان شده بودیم. با این حال از یک روانشناس خواهیم خواست که فیلم بازی ما را با بازبینی کند.

در ادامه خبرنگاری به قلعه نویی گفت که تیمش یک نکته منفی داشت و آن عدم پوشش مدافعان این تیم روی سانترهای سپاهان بود که منجر به گل هم شد. همچنین عباس محمدرضایی نتوانست جای بیک زاده را پر کند. وی ادامه داد: سوال من این است که چرا هواداران استقلال با بازیکنان خوب تیمشان بد تا می کنند اما بازیکنان پرحاشیه را بیشتر تشویق می کنند.

این خبرنگار از قلعه نویی پرسید که آیا راه حلی برای این مسئله دارد یا خیر؟ سرمربی استقلال در پاسخ گفت: می دانید که حسن اشجاری به علت تصادفی که داشت، در اختیار ما نیست و بیک زاده هم مصدوم شد.

در ادامه خبرنگاری صحبت قلعه نویی را قطع کرد و به او گفت که قلعه نویی هیچ گاه به کسی باج نداده است اما در این نشست بارها گفت که به خاطر حرف هواداران مجیدی را بازی داده است. قلعه نویی تا کی می خواهد باج بدهد؟ قلعه نویی در واکنش به این سوال گفت: اصلا حرف شما را قبول ندارم. هواداران ما ۲۰ میلیون هستند. اگر ۲۰۰ میلیون هم باشند من کار خودم را می کنم. مگر قبل از عید نوروز هواداران اعتراض نمی کردند؟ آیا در آن روزها مجیدی را بازی می دادم؟ فرزاد حاتمی در بازی های اولی که برای ما انجام داد خیلی خوب کار کرد اما اکنون دیگر شرایط قبل را ندارد. خدا کند همیشه خدا پیش از آنکه چیزی به ما می دهد جنبه اش را بدهد. متاسفانه حاتمی جنبه اش را نداشت.

وی ادامه داد: چند هفته به پایان لیگ باقی مانده است. اگر بخواهیم بازیکنی را برای فصل بعد به خدمت بگیریم با دیدن این وضعیت که روی سکوهاست نمی آید. البته برخی رسانه ها هم این به این شایعه ها دامن می زنند. البته شاید اگر من سرمربی استقلال نبودم این کار را نمی کردند. این افراد قلم شان آلوده است و نمی توانند با من بسازند.

در ادامه خبرنگاری دلیل غیبت ساموئل را در این بازی پرسید و از وضعیت آرش برهانی جویا شد. قلعه نویی در پاسخ گفت: من در لورکوزن یاد گرفته ام که وقتی بازیکنی مصدوم می شود باید آن را در اختیار تیم پزشکی قرار دهند و تا وقتی تیم پزشکی تایید نکرده باشد، نباید به او بازی بدهم. سلامتی بازیکن، چه داخلی و چه خارجی برای ما مهم تر است. وقتی دیدیم سلامتی ساموئل ممکن است به خطر بیفتد، ریسک نکردیم و او را برای بازی های دیگر نگه داشتیم. اما با آرش یقینا برخورد خواهد شد.

و ی ادامه داد: برخی یادداشت ها داریم که رسیدگی به آن ها را به پایان فصل موکول کرده ایم. بازیکنی که تلاش کرده، تشویق می شود و بازیکنی که مشکلات این چنینی داشته است تنبیه می شود. برهانی بازیکن خوبی است اما قدر خودش را نمی داند.

در ادامه خبرنگاری به قلعه نویی گفت که در هفته های اخیر برخی رسانه ها گفته اند که استقلال نیمه اول را فدای نیمه دوم می کند وشاید همان هایی هستند که شما آن ها را بیگانه پرست خوانده بودید. هواداران در این بازی می گفتند که چون مجیدی در نیمه اول در بازی بوده موقعیت های زیادی داشته. قلعه نویی در پاسخ گفت: بحث قلم های اجنبی پرست بماند برای بعد اما من فکر می کنم همیشه جزو مربیانی بوده ام که در نیمه مربیان بهتر عمل کرده ام. تیم ها باید در کنار نظم دفاعی خوب حمله کنند. آن رسانه ها همیشه کار خود را می کنند. سه تیم از ایران در آسیا حضور دارند که فقط سرمربی استقلال ایرانی است. اگر شما به کلاس حرفه ای روته مولر می آمدید می دیدید که او سطح ایرانی ها را بسیار بالاتر از جاهای دیگر می دانست اما این آقایان، ایرانی ها را قبول ندارند و حتی یکی از برنامه های تلویزیونی هم همین گونه عمل می کند.

وی ادامه داد: اگر امکاناتی که در کشورهای حوزه خلیج فارس وجود دارد در ایران بود می دیدید که مربیان ایرانی چه قابلیت هایی دارند. در ایران به جز ورزشگاه آزادی هیچ ورزشگاه مناسبی وجود ندارد و برنامه ریزی لیگ مان هم خوب نیست. با این حال تیم ها عملکرد خوبی دارند. متاسفانه بعضی ها ایرانی ها را قبول ندارند و خارجی ها را بیشتر دوست دارند. البته اعتقاد دارم که عصر، عصر ارتباطات است و باید با خارج ارتباط داشته باشیم اما نباید این کار به قیمت تخریب ایرانی ها تمام شود.

وی ادامه داد: اولین کسی که درباره دژاگه صحبت کرد من بودم و حتی برای دیدنش به آلمان رفتم. حالا می گویند که من گفته ام با دورگه ها مخالف هستم در حالی که معتقدم هر کس پرچم ایران را بالا می برد باید دستش را ببوسیم. چون من در باند آن ها نیستم این حرف ها را به من نسبت می دهند. باید ایرانی را باور کنید همان طور که می بینید در بحث انرژی هسته یی هم اکثر دانشمندان جوان هستند. من به تازگی از سایت امیرآباد بازدید کردم و دیدم که همه اعضای آنجا جوانان بیست و چند ساله بودند. ضمن اینکه در بحث کشاورزی و پزشکی هم در حال پیشرفت هستیم.

وی در ادامه گفت: سخت ترین بازی ما دیدار با فولاد است و فقط امیدوارم زمین آنجا مناسب باشد. من خاطرات خوبی از آنجا دارم.

در ادامه قلعه نویی گفت که نشست خبری بیش از حد طولانی شده است و حرف های او هم شیرین نیست. اما خبرنگاری به او گفت که جایگاه مربی گری استقلال شیرین است و به همین دلیل از او سوال دیگری می پرسد. این خبرنگار به قلعه نویی گفت که چرا تیمش از دقیقه ۷۰ به بعد رو به بازی احساسی آورد؟

سرمربی استقلال در پاسخ گفت: وقتی بیک زاده مصدوم شد تشخیص دادیم که محمدرضایی را به جایش بفرستیم چون کس دیگری را نداشتیم. او حتی روی گل هم مقصر بود اما برای آنکه گل دوم را نخوریم سیستم را تغییر دادیم. دقایق آخر هم طبیعی بود که بازیکنان بلندقدمان را به محوطه جریمه بفرستیم که از موقعیت ها استفاده کنیم و فکر می کنم که این کار ما جواب هم داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات