نائب رئیس هیئت ورزش‌های همگانی بروجرد:

لرستان خبر: نائب رئیس هیئت ورزش‌های همگانی بروجرد گفت: اختصاص مکانی سرپوشیده برای بانوان می تواند در رفع بسیاری مشکلات آنها در ورزش مؤثر باشد که این امر بر عهده شهرداری است و این نهاد با احداث فضاها و امکانات ورزشی مختص بانوان می تواند گام مؤثری در توسعه ورزش همگانی بردارد.

 

به گزارش لرستان خبر، فرزانه معظمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بروجرد اظهار داشت: باید بسترهای لازم برای فعالیت های ورزشی بانوان فراهم شود، چرا که تأمین سلامت بانوان از طریق ورزش همگانی به منزله تضمین سلامت افراد جامعه است.

 

وی بر لزوم ایجاد انگیزه در بانوان برای شرکت در ورزش های همگانی تأکید کرد و افزود: ورزش همگانی برای بانوان، علاوه بر تأمین سلامتی، سبب افزایش مشارکت زنان در جامعه و تأثیر مثبت بر روابط عمومی آنها می شود.

 

نائب رئیس هیئت ورزش‌های همگانی بروجرد با اشاره به تأثیر ورزش بر تمامی ابعاد زندگی، عنوان کرد: باید در راستای تأمین امکانات مورد تقاضای بانوان در امر ورزش اقدامات بهتری انجام شود.

 

وی بر لزوم فرهنگ سازی در مورد ورزش همگانی تأکید و تصریح کرد: تبیین مزایای ورزش همگانی ضروری است و مدارس در این امر نقش به سزایی دارند، چرا که انتقال این فرهنگ نیازمند اقدامات ریشه ای است و مدارس می توانند این فرهنگ را به خانواده ها منتقل کنند.

 

معظمی خاطر نشان کرد: در این زمینه رسانه ملی و تبلیغات آموزشی می توانند در جهت تقویت این فرهنگ راهگشا باشند.

 

وی با اشاره به دلایل کم کاری بانوان در ورزش، بیان کرد: با توجه به اینکه باید در انجام فعالیت ورزشی انگیزه ایجاد کرد، این در حالی است که با وجود میل و رغبت افراد به ورزش، با هزینه های بسیار زیاد مجموعه های ورزشی مواجه می شوند که این خود مانعی برای ورزش بانوان است.

 

نائب رئیس هیئت ورزش‌های همگانی بروجرد اظهار داشت: اختصاص مکانی سرپوشیده برای بانوان می تواند در رفع بسیاری مشکلات آنها در ورزش مؤثر باشد که این امر بر عهده شهرداری است و این نهاد با احداث فضاها و امکانات ورزشی  مختص بانوان می تواند گام مؤثری در توسعه ورزش همگانی بردارد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات