وقتی به جای سازش نبرد کردیم

دومین بازی برگشت ایران در مقابل امریکا در ساعت ۲۱ و ۱۰ دقیقه با حضور پر شور تماشاگران ایرانی آغاز و با برد سه بر صفر تیم کشورمان به پایان رسید و ایران با این برد در جدول ۱۳ امتیازی شد و شانس حضور خود در مرحله بعدی مسابقات را افزایش داد.

به گزارش لرستان خبر، تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران در دومین بازی برگشت و در خانه خود موفق شد تیم والیبال امریکا را با شکست بدرقه کند.
 
 
دومین بازی برگشت ایران در مقابل امریکا در ساعت ۲۱ و ۱۰ دقیقه امشب با ۱۰ دقیقه تاخیر و با حضور پر شور تماشاگران ایرانی آغاز و با برد سه بر صفر یاران سعید معروف به پایان رسید و ایران با این برد در جدول ۱۳ امتیازی شد و شانس حضور خود را در مرحله بعدی مسابقات افزایش داد.
 
 
 
 
ملی پوشان ایران در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند و اختلاف خود را با تیم صدرنشین (آمریکا) به چهار امتیاز رساندند.
 
 
این دیدار در حالی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار گردید که اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع این مسابقه از ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور و مهدی مرندی استفاده کرد.
 
 
جان اسپرا سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا نیز مت اندرسون، راسل هولمز، توری مورفی، مایکا کریستنسن ، مکسول هولت، دیوید اسمیت و اریک شوجی را در ابتدای این مسابقه برابر ایران به میدان فرستاد تا هر دو تیم ترکیب بازی نخست استفاده کرده باشند.
 
 
 
 
تمام صندلی ها و پله های سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران در این مسابقه پر از جمعیت و هواداران تیم ملی والیبال بود و آرتور دی گیاکوم از بلژیک به عنوان داور و سیمونه سانتی از ایتالیا به عنوان داور دوم دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند. همچنین کوئینتانا از اسپانیا به عنوان ناظر و نماینده فدراسیون جهانی والیبال بر این مسابقه نظارت داشت.
 
 
برد مقتدرانه و عملکرد بی نقض ملی پوشان در حالی رقم خورد که تیم امریکا با جو سالن آشنا شده و درصد خطاهای آنها نسبت به بازی اول بسیار کاهش یافته بود و توانسته بودند از سرویس خوب خود بهره ببرند ولی عملکرد عالی مرندی و خط دفاعی ایران، اجازه خودنمایی را به امریکایی ها نداد تا ایران بتواند با میانگین اختلاف ۵ امتیاز در هر ست، امریکایی ها را برای بار دیگر از پیش روی بردارند.
 
 
وقت استراحت فنی نخست، اولین ست بازی ۸ بر ۷ به سود ایران شد. عملکرد خوب والیبالیست ها امتیاز ۱۲ بر ۹ را به سود ایران کرد تا سرمربی آمریکا مجبور به گرفتن وفت استراحت شود. در ادامه چند دفاع خوب ایران اختلاف امتیاز دو تیم را به پنج رساند (۱۵ بر ۱۰) و اسپراو دوباره وقت استراحت درخواست کرد. وقت استراحت فنی دوم نیز با دفاع خوب موسوی ۱۶ بر ۱۰ به ایران رسید. سرویس عالی میرزاجانپور یک امتیاز دیگر را برای ایران به ارمغان آورد و با خطای بازیکن امریکایی اختلافامتیاز به هشت پوئن رسید و در نهایت این ست ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران پایان یافت تا ملی پوشان ایران یک ست دیگر مقابل آمریکا پیروز میدان باشند.
 
 
 
 
تیم ایران در این ست ۱۴ امتیاز از اسپک به دست آورد، چهار امتیاز دفاع از آن خود کرد، یک امتیاز از سرویس کسب کرد تا با ۶ امتیاز از اشتباهات بازیکنان آمریکا ۲۵ امتیاز کسب کرده باشد. این آمار برای آمریکا به ترتیب ۱۰ اسپک، ۲ دفاع و هشت امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران بود. در حالی که سرویس آمریکا مهمترین عامل در پیروزی های این تیم تا کنون بوده است، اما در این ست امتیازی از سرویس نصیب آنان نشد.
 
 
در ابتدای ست دوم رقابت دو تیم به صورت مساوی پیش می رفت تا در امتیاز هفت آمریکا دو پوئن از ایران جلو افتاد اما وقت استراحت نخست این ست ۸ بر ۷ به ایران رسید. نمایش خوب ملی پوشان ایران ادامه داشت تا با امتیاز ۱۲ بر ۸ به سود ایران، سرمربی آمریکا مجبور به درخواست وقت استراحت شود. دو امتیاز اسپک موسوی و عملکرد خوب بچه ها موجب شد تا وقت استراحت فنی دوم این ست ۱۶ بر ۱۱ به نفع ایران شود. در نهایت این ست نیز ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران به پایان رسید تا کسب یک امتیاز دیگر ایران در لیگ جهانی والیبال نهایی شده باشد. 
 
 
تیم ملی والیبال ایران ست سوم را نیز با نمایش زیبا و بدون نقص آغاز کرد و وقت استراحت اول را ۸ بر ۵ به سود خود خاتمه داد. در این ست بود که تماشاگران ویژه این بازی نهاوندیان، ابوترابی و محمود گودرزی در سالن بازی حضور پیدا کردند.
 
 
 
 
وقت استراحت دوم این ست نیز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران شد تا همه چیز آماده یک جشن پیروزی باشد. کواچ در امتیاز ۱۹ بر ۱۷ به سود آمریکا و کاهش اختلاف امتیازها درخواست وقت استراحت کرد. تیم ملی والیبال ایران در نهایت این ست را نیز ۲۵ بر ۱۹ به سود خود خاتمه داد تا سه بر صفر در دومین مسابقه برابر آمریکا به پیروزی رسیده باشد.
 
 
شهرام محمودی با ۱۷ و سید محمد موسوی با کسب ۱۲ امتیاز، پر امتیازترین بازیکنان حاضر در میدان بودند این در حالیست که در تیم مقابل متیو اندرسون و آرون روسل تنها با کسب ۹ امتیاز بهترین بازیکنان تیم امریکا به شمار می رفتند.
 
 
 
نصرالله سجادی، هادی ساعی و آرش میراسماعیلی، رامبد جوان و «جناب خان» شخصیت عروسکی برنامه خندوانه  هم برای حمایت از تیم ملی به ورزشگاه آمده‌ بودند و در این بازی همچون بازی نخست حدود ده زن ایرانی نیز در سالن مسابقه در تشویق تیم ملی ایران حضور داشتند.
 
 
 
 
تیم ملی والیبال ایران باید در هفته هفتم لیگ جهانی در روز جمعه این هفته و یکشنبه هفته آینده در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف لهستان رود. لهستانی که با برد امروز خود برابر روسیه خود را به یک قدمی امریکا رسانده است.
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات