لرستان خبر گزارش می دهد؛

استخر شرستان پلدختر بعد از گذشت نزدیک به 13 سال انتظار نوجوانان و جوانان شهر هنوز افتتاح نشده است و این در حالی است که این شهرستان بعضی مواقع گرمای 50 درجه ای را تجربه می کند

 

به گزارش لرستان خبر، وجود فضاهای تفریحی و ورزشی از جمله الزامات اولیه در یک عرصه شهری است و در کنار طیف متنوعی از خدماتی ارائه می شود عرصه های تفریحی و ومکان های ورزشی و سرگرمی از ارکان شناخته شده هر شهر می باشد.

 

 

 

یکی از عرصه های ورزشی و تفریحی که در سرتاسر دنیا طرفداران بی شماری دارد استخر شنا و فضاهای جانبی آن است و آن چنان این سرگرمی و ورزش اهمیت دارد که بعضی از مدارس کشورهای پیشرفته مزین به چنین عملکردی هستند.

 

 

 

استفاده از محیط‌های آبی طبیعی و یا مصنوعی از دیر باز مورد توجه انسان بوده است و امروزه شنا کردن یکی از مفرح‌ترین و پر‌طرفدارترین ورزش‌ها به حساب می‌آید که مخصوص سن، جنس، فصل و یا دوره زمانی خاصی نمی‌باشد و علاقه‌مندان زیادی را جذب خود می‌نماید.

 

 

 

ورزش شنا علاوه بر ایجاد نشاط و انبساط روحی دارای اثرات شناخته شده‌ بر روی سلامت جسم  به ‌ویژه عضلات و مفاصل است و زمانی  این ورزش اهمیت بیشتری پیدا می کند که سفارش دینی نیز عقبه آن است.

 

 

 

سابقه ورزش شنا در ایران و با وجود سواحل زیاد و رودخانه ها و آبگیرهای فراوان، به قدمت تاریخ است اما اولین استخر نوین ایران در سال 1319 در ورزشگاه امجدیه افتتاح شد و بیشتر شهرهای ایران نیز بعد از این تاریخ، به تناوب صاحب این عملکرد آبی شدند.

 

 

 

 

نزدیک به 20 سال از افتتاح استخر معلم در شهر خرم آباد می گذرد، مکانی که استان لرستان برای اولین بار شاهد احداث آن بود و تمام شهرستان استان در طول 20 سال گذشته و به آرامی صاحب چنین فضایی شدند و در این بین شهرستان های استان با دمای 30 درجه زیر صفر در زمستان نیز، از این امر مستثنی نشدند.

 

 

 

 

شهرستان پلدختر به مصابحه دیگر شهرستان های استان لرستان کار اجرای فضای استخر شنا در قالب یک پروژه ورزشی تفریحی  و در سال 81 آغاز شد، سایت و زمین مورد نظر برای اجرای این پروژه در ضلع جنوب مجموعه ورزشی شهید سرمالیان در نظر گرفت شده بود.

 

IMG10064009-300x225

 

متاسفانه پس از گذشت مدتی به دلیل رعایت نکردن استانداردهای موجود، از ادامه ساخت مجموعه جلوگیری شد و حسرت شنا بر دل نوجوانان و جوانان آن زمان شهرستان پلدختر گذاشته شد و با تغییر کاربری و پر کردن چاله استخر، سالن کشتی جای آن را گرفت.

 

 

نبود فضای استخر و ارزش عملکردی چنین عرصه ای در پلدختر، مسئله ای نبود که مردم و اهالی رسانه به سادگی از کنار آن عبور کنند و هم زمان با سفر استانی هیئت دولت در سال 84، این طرح در فهرست مصوبات سفر ریاست جمهوری قرار گرفت اما عملیات اجرای آن در سال 86 آغاز شد ولی هر بار به دلیلی طرح تعطیل شد و هم اکنون فرماندار شهرستان پلدختر از پیشرفت  و گشایش جدیدی در احداث این پروژه خبر می دهد.

 

698618

 

قدرت الله ترابی نژاد در جلسه کارگروه ساماندهی جوانان و شورای وررش شهرستان پلدختر اظهار داشت: در حال حاضر استخر شنا این شهرستان دارای پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی است.

 

 

 

وی افزود: این در حالیست که تا پیش از این، استخر شنای پلدختر پنج درصد پیشرفت فیزیکی داشته ولی هم اکنون ۴۵ درصد پیشرفت  فیزیکی دارد و پیمانکار قول داده که کار را سریعتر به انجام برساند.

1622711

فرماندار محترم از فتح باب در پروژه استخر خبر می دهد اما واقعیت این است که در خوشبینانه ترین حالت، افتتاح این پروژه با کمبود مالی که مسئولان مدام از آن دم می زنند، پیش بینی می شود که در تابستان آینده افتتاح شود.

 

 

 

تاخیر در افتتاح این پروژه در  حالی است که مردم پلدختر هر تابستان گرمای تا 50 درجه سانتیگراد را تجربه می کنند و جمعیت 80 هزار نفری شهر و علاقمندان به ورزش های آبی مدت زیادی است که وعده افتتاح استخر در این شهر را شنیده اند اما در میدان عمل اتفاق چندانی نیفتاده است.

images

گرمای زیاد در شهر تعداد زیادی از نوجوانان و جوانان را به ناچار مجبور می کند که به سمت شنا در رودخانه ها و کانال های پلدختر بروند و متاسفانه در همین مسیر تعدادی نیز غرق شده اند؛ امید است وعده فرماندار پلدختر مبنی بر افتتاح پروژه در آینده ای نزدیک رنگی از واقعیت به خود بگیرد.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات