نایب رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی:

لرستان خبر: نائب رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: با درخواست هیئت کوهنوردی لرستان صعود سراسری بانوان کوهنورد کشور به قله "سن بران" انجام می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، منصوره گرجی عصر امروز در همایش صعود سراسری بانوان کوهنورد کشور به قله 4150 متری «سِن بُران» از رشته کوه اشترانکوه لرستان اظهار داشت: با درخواست هیئت کوهنوردی لرستان صعود سراسری بانوان کوهنورد کشور به قله "سن بران" انجام می‌شود.

 

وی افزود: این قله 4150 متری در رشته کوه اشترانکوه در شهرستان دورود واقع است که به دلیل جایگاه ویژه‌ای که استان لرستان در کوهنوردی دارد، این صعود در استان لرستان اجرا می‌شود در حالی که در خواست‌های بسیاری برای میزبانی این صعود سراسری در کشور وجود دارد.

 

نائب رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی از صعود بانوان به قله سبلان خبرداد و عنوان کرد: برنامه صعود بانوان به قله سبلان از دیگر برنامه‌های صعود بانوان کشور است که در هفتم شهریورماه و از دو جبهه سبلان اجرایی می‌شود که صعود در یک جبهه آن برای نخستین بار و به طور مستقل صعود یخچال برای بانوان در نظر گرفته شده است.

 

وی بیان کرد: برگزاری نخستین همایش تمرینی آموزشی صعودهای ورزشی ویژه بانوان در قزوین، صعود ورزشی در استان کردستان در شهریورماه و نیز برنامه‌ریزی صعودها در فصل پاییز را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده، است.

 

گرجی تصریح کرد: اجرای برنامه‌های ورزشی ویژه بانوان نشان‌دهنده توجه و نگاه مسئولان به سلامت جامعه و توسعه پایدار در هر استان است.

 

وی خاطرنشان کرد: سلامت بانوان به عنوان نیمی از جامعه امری ضروری در توسعه پایدار در جامعه محسوب می‌شود که در صورت تأمین این مسئله سلامت نیم دیگر جامعه یعنی آقایان تأمین می‌شود.

 

ایرج عبدی، نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در این همایش اظهار داشت: حضور بانوان در میادین ورزشی چهره واقعی نظام جمهوری اسلامی ایران را در مقابل تبلیغات استکباری برای جهانیان به نمایش می‌گذارد.

وی حضور بانوان ورزشکار را نمادی برای فعالیت زنان ایرانی در عرصه‌های مختلف خواند و افزود: بانوان ورزشکار ایرانی با حضور در میادین ورزشی در سطح بین‌الملل سبب سربلندی ایران اسلامی می‌شوند.

 

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس زنان را در ورزش کوهنوردی فعال‌تر از آثایان برشمرد و عنوان کرد: بانوان کوهنورد کشور به زیباترین قله‌های مرتفع استان لرستان در " سن‌بران" صعود کردند.

 

وی ضمن تأکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در ورزش کشور، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در ورزش علاوه بر قداست آن سبب شده تا جوانان کشور بتوانند استعدادهای خود را به عرصه شکوفایی برسانند.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات