مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان:

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای حضور مطلوب ورزشکاران لرستانی در بازی‌های آسیایی و المپیک نیاز است.

به گزارش لرستان خبر علیعزیز پور امشب در شورای عالی ورزش لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: شورای عالی ورزش استان بر مبنای دستورالعملی که برای ورزش قهرمانی، همگانی و تلفیقی از این دو شکل می‌گیرد که در این شورا نحوه حمایت گروه‌های باشگاه‌های استان در رقابت‌های کشوری و حضور مطلوب ورزشکاران دربازهای 2018 و 2020 موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی به نبود اسپانسر برای حمایت از گروه‌های ورزشی استان اشاره کرد و افزود: در سایر استان‌ها با توجه به حضور بخش خصوصی و صنایع مادری که وجود دارد حمایت‌های خوبی از تیم‌های ورزشی می‌شود و خلع اسپانسر وجود ندارد اما متأسفانه در استان هیچ منابعی در اختیار نداریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان عنوان کرد: در استان‌های دیگر دستگاه‌های اجرایی از گروه‌های ورزشی کمک می‌کنند اما متأسفانه ورزش استان لرستان چنین ظرفیتی ندارد.

وی به وجود 42 هیئت ورزشی در استان اشاره کرد و گفت: درصورتی‌که دستگاه‌های اجرایی لرستان بتوانند در رشته‌های مختلف به هیئت‌های ورزشی کمک کند بخش ورزش نیز می‌تواند خدمات متقابلی را ارائه دهد.

عزیزپور بیان کرد: بر اساس ماده 53 الحاق 2 دستگاه‌های اجرایی باید یک درصد از اعتبارات عمرانی و جاری خود را به بحث ورزش اختصاص دهند که در این زمینه هیچ‌گونه منع قانونی نیز وجود ندارد و سال گذشته حدود 200 میلیون تومان از سهم یک درصد آن‌ها به بخش ورزش پرداخت شد.

وی با تأکید بر اینکه برای حضور مطلوب‌تر ورزشکاران لرستانی دربازی‌های 2018 آسیایی و 2020 المپیک باید تلاش شود، اظهار داشت: ازآنجاکه استان لرستان تاکنون مدال‌آور المپیکی نداشته است باید هدف‌گذاری انجام شود تا برای بازی‌های 2020 مدال‌آور المپیکی داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان افزود: در مجموعه ورزش و جوانان باید برنامه‌ریزی انجام شود تا ورزشکارانی که موقعیت قهرمانی دارد شناسایی شوند.

وی عنوان کرد: برای حضور کمی و مطلوب ورزش‌کاران لرستانی دربازی‌های  2018 آسیایی و 2020 المپیک دو میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

عزیزپور استعدادیابی را حلقه اولیه ورزش قهرمانی دانست و بیان کرد: بر مبنای آمایش سرزمینی در پنج رسته ظرفیت و توان هیئت‌های ورزشی استان بررسی و یک ورزش انفرادی و یک گروهی به موارد استعدادیابی اضافه می‌شود.

وی به فعال شدن سامانه استعدادیابی ورزشی استان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از 150 نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات