رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبرداد

لرستان خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: اعتبارات امسال در بخش اعتبارات هزینه‎ای 183 میلیارد تومان پیش‎بینی شده که این مبلغ نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش داشته است.

لرستان خبر، کوروش ساکی شنبه شب در جلسه ساماندهی اعتبارات ملی استان لرستان در خرمآباد گفت: بیمارستان شهید رحیمی خرمآباد 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در این خصوص نیازمند توجه بیشتر مسئولان به ویژه مسئولان استان است.

 

وی افزود: در حال حاضر پنج بیمارستان در لرستان توسط مسکن و شهرسازی در حال ساخت است و تجهیز آنها باید توسط وزارت بهداشت صورت گیرد.

 

این مسئول یادآور شد: این بیمارستانها در شهرهای خرمآباد، بروجرد، الیگودرز، دورود و کوهدشت قرار دارد که برخی از آنها نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولان است.

 

ساکی ادامه داد: کمیسیون ماده 215 برای بیمارستان 100 تختخوابی اطفال در خرمآباد گرفته شده و به دنبال مجوز کمیسیون ماده 215 بیمارستان اعصاب و روان و هشت پروژه دیگر هستیم.

 

وی بیان داشت: در بخش آموزشی نیز 23 میلیارد تومان اعتبار دانشگاه علوم پزشکی لرستان است که این مبلغ نسبت به سال گذشته 38 درصد افزایش داشته است.

 

این مسئول یادآور شد: در بحث درآمدهای اختصاصی 136 میلیارد تومان به این دانشگاه اختصاص یافته است که نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش دارد.

 

ساکی متذکر شد: در طرح تحول سلامت 20 میلیارد تومان و ردیفهای متفرقه 40 میلیارد تومان به این دانشگاه اختصاص یافته است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: اعتبارات متفرقه 13 میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص یافته است.

 

ساکی اضافه کرد: بیمارستان الیگودرز پس از تکمیل نیازمند به 45 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز دارد که وزارت بهداشت باید در این زمینه تلاش خود را دوچندان کند.

 

وی ادامه داد: احداث خوابگاه دانشکده پرستاری الیگودرز، دانشکده پرستاری بروجرد و پلدختر، راهاندازی دانشکده پرستاری در لرستان و... از جمله برنامههای این دانشگاه در سالجاری است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات