مرداد ماه /

لرستان خبر: معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: دانشکده دندانپزشکی لرستان در خرم آباد برای شروع به کار دانشجویان این رشته تا پایان مردادماه به بهره برداری می رسد.

لرستان خبر، علی فرهادی امروز در نشست خبری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اصحاب رسانه در خرم آباد اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان هم اکنون دارای 2 هزار 465 دانشجو است که در 9 دانشکده در سطح استان مشغول تحصیل هستند.

 

وی افزود: سه دانشکده از دانشگاه علوم پزشکی لرستان در شهرستان های پلدختر، بروجرد و الیگودرز هستند و 6 دانشکده دیگر به صورت پراکنده در سطح شهرستان خرم آباد قرار دارند.

 

فرهادی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان در 13 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو دارد که در این انشگاه تخصص داخلی وجود دارد و در صدد هستیم تخصص اطفال و زنان را در دانشگاه دایر کنیم.

 

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده مجوز راه اندازی دانشکده داروسازی را اخذ کردیم که در بهمن ماه امسال حدود 30 دانشجو را در این رشته پذیرش می کنیم.

 

وی اظهار کرد: هر ساله از آبان ماه دانشگاه ها ظرفیت خود را برای پذیرش دانشجو اعلام می کنند که بر اساس اعلام نیاز دانشگاه تعداد دانشجویان ورودی هر دانشگاه مشخص می شود.

 

فرهادی عنوان کرد: رشته دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان از سال 89 اقدام به پذیرش دانشجو کرده است که هم اکنون 49 دانشجو در این رشته در لرستان مشغول به تحصیل هستند و به تازگی برای آن ها آزمون ورودی به مرحله کارآموزی برگزار می شود.

 

وی گفت: دو دانشکده دندانپزشکی و داروسازی دانشکده هایی هستند که عملیات ساخت آن ها در دست احداث است و علاوه بر جنبه آموزشی برای خدمات درمانی از آن ها استفاده هم می شود که دانشکده دندانپزشکی با تمام تجهیزات خود آماده شده است و تا پیایان مردادماه به بهره برداری می رسد.

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: برای ارتقاء سطح علمی دانشگاه نیاز به جذب دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی داریم که خوشبختانه سطح دانشگاه علوم پزشکی لرستان در زمینه لمی در کشور بالاست.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات