نماینده یونیسف در وزارت بهداشت:

لرستان خبر: نماینده یونیسف در وزارت بهداشت گفت: لرستان یکی از ۷ استانی است که از سوی یونیسف انتخاب شده تا طرح تحلیل مصدومیت غیرعمد و پیشگیری از مصدومیت کودکان در آن اجرا شود که هم اکنون این طرح در حال اجراست.

 لرستان خبر، کاوه مظفری امروز در جلسه کارگروه سلامت استان لرستان در خرم آباد که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: لرستان یکی از هفت استانی است که طرح تحلیل مصدومیت غیر عمد در کودکان و پیشگیری از مصدومیت ها در کودکان انتخاب شده است و در این استان مطالعات لازم در این زمینه انجام می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به اهداف مد نظر یونیسف  در اجرای این برنامه سعی داریم با صرف هزینه های مالی و اجرای برنامه های پیشگیرانه در این مورد اقدامات موثری که غالبا به سادگی قابل اجراست انجام دهیم تا بتوانیم در کم کردن هزینه ها وآسیب ها موثر باشیم.

 

مظفری با تشریح مراحل پیشگیری، امداد و درمان و بررسی دلایل مصدومیت و احتمالات وقوع، تصریح کرد: مهم ترین اولویت های ما که براساس جمع آوری اطلاعات و آمار از اورژانس ها به دست آمده، نشان می دهد که خرم آباد لرستان از لحاظ مصدومیت های غیر عمد با اولویت هایی همچون حیوان گزیدگی و سوختگی مواجه است.

 

نماینده یونیسف در وزارت بهداشت بیان کرد: حیوان گزیدگی شامل سنین 10 تا 18 سال و سوانح سوختگی شامل کودکان  از بدو تولد تا 4 سالگی است که می توان با مشارکت سایر دستگاه ها با اجرای برنامه های آموزشی و با آگاهی بخشی گسترده در راستای کاهش  این مصدومیت های غیر عمد موثر عمل کنیم.

 

وی اظهار کرد: هدف اصلی ما از سفر به لرستان بررسی علت آمار بالای حیوان گزیدگی و سوختگی در سطح استان لرستان است زیرا لرستان یکی از مراکز معرفی شده از جانب یونیسف است که باید در مورد آن به تحقیق و مطالعه پرداخت.

 

مظفری عنوان کرد: یونیسف 7 مرکز را در ایران به عنوان مراکز مورد بررسی معرفی کرده است که کار مطالعاتی و پژوهشی در 5 مرکز انجام شده و از بین این مراکز دو مرکز تهران و بیرجند تا کنون مورد مطالعه قرار نگرفته اند.

 

نماینده یونیسف در وزارت بهداشت بیان کرد: بررسی های میدانی و بازدیدهایی در سطح استان لرستان در این زمینه انجام شده است  که به همین دلیل هم در این جلسه حضور پیدا کرده ایم تا نظرات اعضای کارگروه سلامت استان لرستان را در این زمینه جویا شویم و پس از آن به نتیجه کلی برسیم.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات