مدیر عامل مجمع خیرین سلامت شهرستان بروجرد خبر داد

لرستان خبر: مدیر عامل مجمع خیرین سلامت شهرستان بروجرد گفت: ساخت اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری با استفاده از توان خیرین و اهتمام مجمع خیرین سلامت آغاز شده است.

لرستان خبر، مجتبی خجسته شامگاه پنج‌شنبه در بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان اظهار داشت: مجمع خیرین سلامت شهرستان بروجرد از 16 اسفندماه سال گذشته فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده و نقش بسزایی در توسعه و تجهیز بیمارستان‌های این شهرستان دارد.

 

وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه مجمع خیرین سلامت بروجرد و یک خیر در خصوص تکمیل انبار سوله دارویی بیمارستان شهید چمران خبر داد.

 

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت شهرستان بروجرد تصریح کرد: در دو سال اخیر بیش از 614 میلیون تومان طی توسط خیرین جمع‌آوری شده است که نشان از پتانسیل بالای بروجرد در بهره‌گیری از مساعدت خیرین دارد.

 

این مسئول تأکید کرد: این مجمع توانایی دارد در توسعه فضاهای بیمارستانی و خرید تجهیزات و لوازم پزشکی به کمک دولت آمده و در ارتقای کیفی خدمات درمانی ارائه شده سهیم باشد.

 

خجسته با اشاره به فعالیت گسترده مجمع خیرین سلامت بروجرد از ابتدای شکل گیری تاکنون، متذکر شد: در فاصله اعیاد خجسته قربان تا غدیر نمایشگاهی از خودروهای قدیمی توسط این مجمع برگزار شده و درآمد حاصل از آن برای ساخت اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) هزینه می‌شود.

 

وی در توضیح مشخصات اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره)، عنوان کرد: این اورژانس با زیربنای 1300 مترمربع در دو طبقه شامل بخش‌های بستری، مردان، اطفال، اتاق جراحی و اتاق CPR است.

 

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت شهرستان بروجرد یادآور شد: همچنین تعبیه اتاق عمل، رادیولوژی و آزمایشگاه در محوطه اورژانس موجب رفع برخی نواقص موجود در این زمینه و تاًمین رفاه بیشتر بیماران می‌شود.

 

این مسئول عنوان کرد: این اورژانس اگرچه به طور تقریبی کامل بوده و شامل بخش‌های مختلف است، اما در عین حال جوابگوی نیاز شهرستان نبوده و همکاری بیشتر خیرین و دانشگاه علوم پزشکی در برداشتن گام‌های بزرگتر در حوزه بهداشت و درمان ضروری است.

 

خجسته با اشاره به ناتمام ماندن بیمارستان آیت‌الله بروجردی پس از گذشت 7 سال با 52 درصد پیشرفت کاری، اضافه کرد: در هر بخشی که خیرین وارد شده و فعالیت کرده اند، آثار و برکات متعدد و خوبی را به دنبال داشته است.

 

این مسئول در پایان از امضای تفاهم‌نامه برای ساخت سه پایگاه اورژانس 115 در شهرستان بروجرد در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: با تأمین زمین مورد نیاز برای این منظور، این مجمع شروع به احداث ساختمان این مراکز می‌کند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات