رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

لرستان خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان گفت: افزایش شیوع بیماری تب مالت در کل کشور افزایش یافته است و استان لرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

لرستان خبر، کوروش ساکی دیشب در نشست بررسی بیماری تب مالت در حضور کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی، نمایندگان ادارات دامپزشکی و نمایندگان استانداری‌ها، اظهار داشت: بیماری خسارات جانی و مالی بسیاری را بر جوامع انسانی وارد کرده است، شیوع بیماری‌ها فقر، ناتوانی و عقب ماندگی را به دنبال دارد.

 

وی عنوان کرد: پژوهش‌های گسترده‌ایی براساس بیماری‌ها انجام شده است و دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا و پاستور در این عرصه درخشیدند، پژوهش‌ها و نتایج علمی استخراج شده از بررسی بیماری تولیدات اقتصادی و درآمد مالی زیادی را برای جامعه بشری ایجاد کرده است.

 

ساکی ادامه داد: بیماری یکی از شاخص‌های ارتقاء انسانیت در انسان است، هنر انسان در عرصه تفکر و علم شناخته شده است و بر همین اساس تعداد بی‌شماری مراکز علمی راه‌اندازی شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان با اشاره به حضور استان‌های زنجان، قزوین، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، کرمانشاه، آذربایجان غربی، مازندران، گیلان، مرکزی، ایلام، همدان و لرستان در نشست بیماری تب مالت عنوان داشت: افزایش شیوع بیماری تب مالت در کل کشور افزایش یافته است و استان لرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

وی بیان داشت: بروز بیماری تب مالت انسان را به چاره اندیشی وادار کرده است، تمام هستی بشر با جمع تضادها همراه شده است که اوج هنر خداوند در خلقت جهان را نشان می‌دهد.

 

ساکی عنوان داشت: یکی از عمده‌ترین مطالب پیشگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین دام و انسان است، به همین منظور کارگروه بهداشت و درمان با هدف کنترل روند بیماری تشکیل شده است.

 

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری نشست منطقه‌ای تب مالت با حضور کارشناسان دستگاه‌های ذیربط و مسئولان ارزیابی این مسئله بوده است و به دنبال بررسی راهکارهای مقابله با افزایش آمار بیماری تب مالت می‌باشیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات