معاون علوم پزشکی لرستان :

لرستان خبر: معاون علوم پزشکی لرستان گفت: امروز شهرها و روستاهای کشور از امکانات خوب درمانی برخوردار هستند. سرانه درمانی دولتی ارائه شده به روستائیان 4 برابر شده است و هزینه های بیمارستانی شهرها از 15 درصد به 6 درصد رسیده است.

به گزارش لرستان خبر، طهماسب نظری شامگاه یکشنبه در حاشیه کارگروه بهداشت شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز شهرها و روستاهای کشور از امکانات خوب درمانی برخوردار هستند و دسترسی مردم به راحتی به فضاهای بهداشتی امکان پذیر است.

 

معاون علوم پزشکی لرستان افزود: خانه های بهداشت و درمان روستایی به نحو مطلوب استمرار یافتند و شاخص های سلامت در کشور به سمت ارتقاء کیفی سوق داده می شود.

 

وی عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بهداشت و درمان از دستاوردهای مطلوبی برخوردار شده است، تنها مشکل سال های اخیر سهم بودجه عمومی کشور بود که باید سالانه افزایش پیدا می کرد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه این امر تحقق پیدا نمی کرد، سبب شد نتوانیم در بحث سلامت متناسب با نیاز این بخش، به نتیجه مدنظر دست یابیم.

 

معاون علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: برای نخستین بار دولت یازدهم با یک نگاه ویژه در سهم سلامت، بودجه عمومی این بخش را با توجه به تمام مشکلات و تورم موجود افزایش داده است.

 

وی اظهار کرد: امروز آمار بستری در بیمارستان کوهدشت در طرح جدید سلامت دو برابر شده است یعنی خدمات درمانی ارائه شده به بیماران از 800 نفر به یک هزار و 900 نفر رسیده است.

 

نظری گفت: در بخش درمان روستایی سرانه درمانی دولتی ارائه شده به روستائیان 4 برابر شده است یعنی هزینه درمانی ارائه شده از 22 هزار تومان به 88 هزار تومان برای هر فرد ارتقاء یافت است. هزینه های بیمارستانی برای روستاییان به 3 درصد و ویزیت سرپایی روستاییان به 800 تومان کاهش یافته است.

 

وی بیان کرد: هزینه های آزمایشگاهی از 30 درصد به 15 درصد کاهش یافته است، هزینه های بیمارستانی شهرها از 15 درصد به 6 درصد رسیده است.

 

وی تأکید کرد: خدمات تخصصی  واحدهای دولتی در بیمارستان ها با ویزیت 3 هزار و 600 تومان ارائه می شود و در خدمات بستری، متخصص و تجهیزات پزشکی در قالب بیمارستان به بیماران ارائه می شود.

 

نظری بیان کرد: مسئولان بروجرد در حوزه تخصصی بستر مناسب را در بیمارستان های بروجرد با آغاز طرح تحول جدید فراهم کنند تا کسانی که وضعیت مطلوب مالی ندارند بدون دغدغه  به مشکلات و بیماری آنها رسیدگی شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات