مسئول بیماری های شبکه بهداشت ودرمان بروجرد

لرستان خبر: مسئول بیماری های شبکه بهداشت ودرمان بروجرد: کلینیکی برای بیماران دیابتی در بیمارستان شهید چمران بروجرد در نظرگرفته شده است که در این کلینیک، دیابت و قند و وضعیت بیماران شناسایی شده کنترل ومورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش لرستان خبر، امروز به مناسبت هفته دیابت و ترویج فرهنگ پیاده روی، همایش پیاده روی کارکنان شبکه بهداشت و درمان بروجرد به همراه جمعی از بیماران دیابتی و برخی از مردم برگزار شد.
 

مسئول بیماری های شبکه بهداشت ودرمان بروجرد اظهار کرد : سال گذشته آمار مبتلایان به دیابت در شهرستان بروجرد 3 هزار و 870 نفر بوده است  که این آمار در 6 ماهه امسال به 216 نفر رسیده است.
 

وی افزود : از این تعداد افراد مبتلا به دیابت 105نفر در شهر و 111 نفر در روستاهای بروجرد توسط مراکز بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان بروجرد شناسایی شده اند که 95 درصد افراد مبتلا به دیابت از نوع 2 می باشد .
 

ممدوحی عنوان کرد: کلینیکی برای بیماران دیابتی در بیمارستان شهید چمران بروجرد در نظرگرفته شده است که در این کلینیک، دیابت و قند و وضعیت بیماران شناسایی شده کنترل ومورد بررسی قرار می گیرد.


وی با اشاره به وجود مراکز درمانی ویژه روستاییان، بیان کرد: وضعیت افراد دیابتی ساکن روستا نیز زیر نظر مراکز درمانی روستایی به صورت ماهیانه بررسی و قند آنها نیز کنترل می شود .
 

مسئول بیماری های شبکه بهداشت ودرمان بروجرد ضمن تأکید بر آمار مازاد میتلایان به دیابت، اظهار کرد : تغییر در سبک زندگی، کم تحرکی، اضافه وزن از مهمترین عوامل ابتلا به بیماری دیابت بوده و قطعا آمار مبتلایان به بیماری دیابت بالاتر از آمار گفته شده است.


 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات