مدیر کل انتقال خون لرستان:

لرستان خبر: مدیر کل انتقال خون لرستان گفت : خون بانوان از سلامیت بیشتری برخوردار است با این حال لرستان برای پنجمین سال رکورددار اهدای خون بانوان در کشور شد.

به گزارش لرستان خبر، امیرحسین تروند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: خون بانوان از سلامیت بیشتری برخوردار است با این حال لرستان برای پنجمین سال رکورددار اهدای خون بانوان در کشور شد.

 

وی افزود: در دو ماه نخست امسال هفت هزار و 642 نفر موفق به اهدای خون در لرستان شدند در حالی که تعداد افراد مراجعه کننده برای اهدای خون در این مدت در لرستان 9 هزار و 290 نفر بوده است.

 

مدیرکل انتقال خون لرستان با اشاره به این‌که از این تعداد 645 نفر زن و شش هزار و 997 نفر مرد اهدای خون داشتند، عنوان کرد: در این مدت چهار هزار و 544 واحد خون اهدا شده است.

 

وی تصریح کرد: در استان لرستان سه مرکز انتقال خون در شهرستان‌های خرم آباد، بروجرد و الیگودرز فعال هستند که این میزان واحد خون را به 21 واحد درمانی در استان ارسال کرده‌اند.

 

تروند با اشاره به این‌که 10 درصد اهداکنندگان خون در لرستان بانوان هستند، بیان کرد: در حال حاضر سه هزار و 890 اهداکننده مستمر، یک هزار و 860 نفر اهداکننده بار اولی و دو هزار و 219 افراد باسابقه در لرستان وجود دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: پنج هزار و 992 اهداکننده مجرد و یک هزار و 650 اهداکننده متأهل هستند.

 

مدیرکل انتقال خون لرستان با اشاره به این‌که در سال گذشته بیش از 38 واحد خون توسط بانوان اهدا شده است، گفت: با توجه به این‌که نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند امیدواریم تعداد بانوان اهداکننده خون افزایش یابد.

 

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 718 واحد پلاکت، یک هزار و 815 واحد پلاسمای منجمد شده به مراکز درمانی استان ارسال شده است .

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات