رئیس پارک علم و فناوری لرستان:

لرستان خبر: رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: بزرگترین مرکز تحقیقات توسعه گیاهان دارویی کشور با حمایت وزارت علوم و همکاری تحقیقات دانشگاه بین‌المللی دهلی در لرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، مجید یاراحمدی عصر امروز در جلسه‌ای که با حضور استاندار لرستان و جمعی از نخبگان استان در خرمآباد تشکیل شد، اظهار داشت: بر اساس طبقه‌بندی‌های انجام شده، پارک علم و فناوری لرستان رتبه هشتم را از بین 400 شرکت دانش‌بنیان به خود اهتصاص داده است.

 

وی افزود: در حال حاضر 90 شرکت و 80 هسته شناور در پارک علم و فناوری لرستان فعال هستند و 27 تفاهم‌نامه استانی، ملی و بین‌المللی در پارک لرستان منعقد شده است که از جمله آن‌ها تفاهم نامه هندوستان و ترکیه است.

 

رئیس پارک علم و فناوری لرستان عنوان کرد: بزرگترین مرکز تحقیقات توسعه گیاهان دارویی کشور با حمایت وزارت علوم و همکاری تحقیقات دانشگاه بین‌المللی دهلی در لرستان ایجاد می‌شود.

 

وی با اشاره به بازار فرابورس ایران، تصریح کرد: نخستین فناوری بازار فرابورس ایران مربوط به استان لرستان بود که در این بازار منابع فکری را ارزش و اعتبار می‌بخشد.

 

یاراحمدی به برخی مشکلات پارک علم و فناوری لرستان اشاره و بیان کرد: این پارک با مشکلاتی از قبیل عدم آشنایی و اعتقاد برخی مدیران اجرایی به مفهوم اقتصاد دانش‌بنیان و عدم وجود انگیزه و مهارت برای اعضای هیئت تکنولوژی‌سازی به جای مقاله‌نویسی رو به رو است.

 

وی خاطرنشان کرد: عدم آشنایی مدیران واحدهای صنعتی با فرآیندهای صنعت رقابت‌پذیر و عدم هم‌خوانی دانشگاه‌ها با دانشگاه کارآفرین و نبود نوآوری و خلاقیت در دانشگاه‌ها از دیگر مشکلات است.

 

رئیس پارک علم و فناوری لرستان با اشاره به این‌که تنها 24 درصد بودجه عمرانی این پارک تخصیص داده شده، گفت: صندوق پژوهش و فناوری لرستان از اولویت‌های این پارک است که مجوز آن توسط شورای نگهبان  تأیید شده است.

 

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان داخل پارک علم و فناوری لرستان بیش از 58 افتخار در سطح ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات