وزیر بهداشت:

لرستان خبر: وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: اقشار کم‌بضاعت جامعه چهار درصد هزینه‌های پرداختی پزشکی خود را به هزینه‌های دندانپزشکی اختصاص می‌دهند این در حالی است که 90 درصد خدمات دندانپزشکی توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه آیین بهره‌برداری از بزرگترین کلینیک دندانپزشکی غرب کشور در شهرستان بروجرد اظهار داشت: سفر امروز براساس ویژه برنامه دانشگاه آزاد اسلامی و افتتاح کلینیک دندانپزشکی انجام شده است، با این وجود کمتر از یک ماه دیگر سفر دیگری به استان لرستان دارم.

 

وی به هزینه‌های سنگین دندانپزشکی اشاره کرد و افزود: اقشار کم‌بضاعت جامعه چهار درصد هزینه‌های پرداختی پزشکی خود را به هزینه‌های دندانپزشکی اختصاص می‌دهند این در حالی است که 90 درصد خدمات دندانپزشکی توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود.

 

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: 20 درصد هزینه‌های درمانی اقشار متوسط جامعه صرف هزینه‌های دندانپزشکی می‌شود که در این زمینه اقشار ضعیف جامعه توان پرداخت هزینه‌های سنگین دندانپزشکی را ندارند و این هزینه‌های بالا در این حوزه به معنی بی‌عدالتی مطلق است.

 

وی بر لزوم حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه تأکید و بیان کرد: امیدواریم افتتاح کلینیک دندانپزشکی در بروجرد دمات خوبی را به این قشر از جامعه ارائه دهد.

 

هاشمی تصریح کرد: با توجه به اهمیت پیشگیری در دندانپزشکی باید درمان نیز در درجه توجه بالاتری قرار بگیرد و از آنجایی که دولت توان رفع تمامی مشکلات درمانی را ندارد باید زمینه ورود بخش خصوصی به این عرصه داده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل بهتر از به جای احداث دانشگاه دولتی، دانشگاه‌هایی با رعایت ترازها و استانداردهای بین‌المللی و منطقه‌ای و با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شود.

 

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خدمات ارزنده دانشگاه ازاد اسلامی در بخش آموزش کشور، گفت: بیمارستان آیت‌الله بروجردی با وجود این‌که سال‌های گذشته باید احداث می‌شد اما هم‌اکنون تکمیل شده و تلاش می‌شود تا پایان سال افتتاح شود.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات