رئیس آموزش و پرورش پلدختر:

لرستان خبر: رئیس آموزش و پرورش پلدختر گفت: تعداد دانش آموزان پلدختری ۷ هزار و ۸۰۰ نفر است که در ۱۱۷ مدرسه این شهرستان در حال تحصیل هستند و با کمبود فضای آموزشی مواجه هستند.

به گزارش لرستان خبر از پلدختر، بهمن دیناروند امروز در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش پلدختر اظهار کرد: کمبود فضای آموزشی در شهرستان پلدختر یکی از مشکلات آموزش و پرورش است سبب شده در این شهرستان کلاس های درس مدارس به طور دو شیفته تشکیل شود.

وی افزود: هم اکنون دو آموزشگاه از آموزش و پرورش پلدختر در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی و آموزشگاه عشایری قرار داده شده است که در صورت تحویل این دو آموزشگاه به آموزش و پرورش قسمتی از مشکلات فضای آموزشی این شهرستان برطرف می شود.

دیناروند تصریح کرد: برخی از آموزشگاه های شهرستان پلدختر فاقد راه دسترسی هستند که از جمله این آموزشگاه ها هنرستان فنی و حرفه ای پسران شهید چمران و حضرت رسول(ص) در بخش تنگ علی این شهرستان است که دانش آموزان برای رفت و آمد باید از مسیر مسکن مهر استفاده کنند که در صورت راه اندازی مسکن مهر راه ارتباطی این دانش آموزان قطع می شود.

رئیس آموزش و پرورش پلدختر گفت:  در پلدختر 16 مدرسه تخریبی روستایی وجود دارد که از سوی سازمان نوسازی مدارس کد تخریب دریافت کرده اند.

وی با اشاره به راه اندازی اتاق فکر، ایده و خلاقیت و مرکز خیرین مدرسه ساز در آموزش و پرورش پلدختر افزود: در نظر داریم که پژوهش سرای دانش آموزی به منظور ایجاد بستری لازم برای تحقیق و پژوهش دانش آموزان و فرهنگیان ایجاد شود.

دیناروند بیان کرد: آموزش و پرورش پلدختر 7 هزار و 800 دانش آموز دارد که 977 معلم وظیفه تدریس به آن ها را به عهده دارند و در 117 مرکز آموزشی در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات