رئیس اداره میراث فرهنگی پلدختر:

رئیس اداره میراث فرهنگی پلدختر گفت: 36 هزار و 500 نفر نوروز امسال در اماکن اقامتی شهرستان پلدختر اسکان یافتند.

به گزارش لرستان خبر، منوچهر بابایی عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: بر اساس آمار امسال در ایام نوروز 36 هزار و 500 نفر در اماکن اقامتی این شهرستان اسکان داشتند.

وی با اشاره به اینکه این تعداد گردشگر و مسافر نوروزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد افزایش داشته است افزود: آمار اسکان و اقامت گردشگران و مسافران نوروزی در شهرستان پلدختر در حالی است که جمعیت قابل‌توجهی از گردشگران و میهمانان نوروزی این شهرستان در منازل اقوام خود اقامت داشتند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پلدختر عنوان کرد: در نوروز امسال 207 هزار مسافر از جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی شهرستان پلدختر بازدید کردند که در بین جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این شهرستان غار کوگان بیشترین بازدیدکننده را داشته است.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای پذیرایی از مسافران و گردشگران در ایام نوروز در شهرستان پلدختر فراهم‌شده بود، عنوان کرد: شهرستان پلدختر نیازمند تبلیغات اصولی و هدفمند در حوزه معرفی جاذبه‌های گردشگری است که رسیدن به نقطه مطلوب در این حوزه نیازمند برنامه‌ریزی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هستیم.

بابایی بیان کرد: در این ایام دو کمپ اسکان مسافران نوروزی با همکاری هلال‌احمر و شهرداری پلدختر در مناطق تنگ فنی 50 تخته چادر و در پارک ولایت شهر 10  تخته چادر بر پا شد.

وی تصریح کرد: شهرستان پلدختر به‌ عنوان پل ارتباطی شمال به جنوب کشور دارای آثار متنوع تاریخی و طبیعی برای گردشگران است که در اقامت آنان نقش مهمی دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خاطرنشان کرد:  در کنار این کمپ‌های اسکان، سیاه چادرمحلی به‌+ صورت نمایشگاهی از فرهنگ بومی مردم شامل عرضه صنایع‌دستی و سوغات محلی، پخت نان محلی برپاشده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار مسافر در ایام نوروز هنگام بارندگی در سالن‌های ورزشی به‌ صورت رایگان اسکان یافتند اظهار داشت: پنج هزار اقلام تبلیغاتی شامل کتابچه غار کوگان، نقشه و پوستر و معرفی آثار تاریخی با همکاری هلال‌احمر به‌ صورت رایگان در اختیار مسافران و گردشگران نوروزی قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات