نمونه ای از اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی؛

اقتصاد مقاومتی فرصت مناسبی تا اقشار مختلف مردم بتوانند با استفاده از کمترین امکانات بیشترین بهره وری را برای تامین معیشت و ارتقا اقتصادی جامعه را داشته باشند،زنان لرستانی در این خصوص با تهیه نان محلی(ساجی) ،اقتصاد خانواده خود را مقاوم کرده اند.

به گزارش لرستان خبر، لرستان از استان های محروم کشور که دارای ظرفیت های متعددی برای اجرای اقتصاد مقاومتی و شهرستان پلدختر از جمله شهرهای استان که با داشتن پنج رودخانه دائمی،آب وهوا معتدل،خاک حاصلخیز می تواند دراین خصوص موفقیت های خوبی را کسب کند.

رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید با نامگذاری امسال با عنوان"اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل"مسئولان وملت را به اجرای بخش های مختلف اقتصاد مقاومتی دعوت کرد.

امروز گل زنان امرایی از خانم های خانه دارشهرستان پلدختر که با انجام یک کار خانگی ،اقتصاد مقاومتی را به ایستگاه اجرا رسانده است.

نان تاویی

زنان لر همگام با همسران خود از طریق پخت نان محلی ،معیشت خانواده خود را تامین می کنند،این کار را باید مصداق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل در زندگی مردم عنوان کرد.

نان ساجی

 

 

 

 

 

 

 

امرایی یکی از زنان لرستانی با پخت نان زندگی خود را می گذراند،این شهروند پلدختری اظهار داشت:در سال های اخیر به فکر پخت نان محلی افتادم که از این طریق به درآمد زایی خانواده ام هم کمک می کنم.

این زن پلدختری که چین های صورتش نشان از زحمت و تلاش زنان لرستانی در زندگی را بر همگان آشکار می کند در ادامه افزود:به خاطر اینکه در یکی از روستاهای پلدختر ،زمین کشاورزی وگندم داریم،پس از کشت محصول ،گندم را به آرد تبدیل می کنیم و چند کیسه ای را برای پخت نان محلی جداگانه کنار می گذاریم.

وی با اشاره به درآمد زایی2میلیون ریالی روزانه فروش نان محلی در ایام نوروز عنوان کرد:امروز فروش نان ساجی و استقبال مردم از این نان محلی به منبع درآمدی برای خانواده تبدیل شده است.

امرایی ادامه داد:در تعطیلات نوروز با راه اندازی سیاه چادری در شهر ،اقدام به پخت وفروش نان ساجی برای مسافرین نوروزی کرده ام.

وی عنوان کرد:در این ایام ،روزانه دو کیسه آرد به تعداد 200عدد نان پخت تهیه و به فروش می رساندم .

نان ساجی

حمایت از تولیدات داخلی یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی که این خانم 55ساله پلدختری توانسته با پخت نان آن را محقق کند.

اقتصاد مقاومتی که از خوشه گندم ثمر می دهد و درآمد یک خانواده ایرانی را بدون وابستگی به نفت تامین می کند تدبیر حکیمانه رهبر انقلاب که اگر مسئولان به صورت کارشناسی این مسئله را برنامه ریزی و ظرفیت سنجی کنند می توانند اقتصاد بیمار ایران را نجات دهند.

نان ساجی

نان محلی در شهرستان پلدختر،"ساج"نام دارد که بر روی دستگاهی به نام ساج هم پخت می شود.

حالامسئولان پلدختر می توانند با وجود ظرفیت های مواد معدنی همچون آهک،گچ،شن وماسه،قیر طبیعی،نفت وگاز می تواند در راستای تحقق شعار سال"اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل"گام های بلندی را بردارند.

منبع: بیان روز

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات