13 معلم نمونه شهرستان پلدختر با حضور امام‌جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش لرستان خبر، 13 معلم نمونه شهرستان پلدخترظهر امروز با حضور فرماندار ، امام جمعه، جمعی از مسئولان شهرستان، معلمان و دانش آموزان تجلیل شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری  ظهر امروز در آیین گرامیداشت روز معلم و سالروز شهادت شهید مطهری اظهار داشت: معلمان نظم و اخلاق را باید در کنار آموزه‌های دینی به دانش آموزان آموزش دهند.

وی افزود: مقام معلم در آموزه‌های دین مبین اسلام دارای جایگاه ویژه‌ای است زیرا معلم می‌تواند جامعه را به سمت‌وسوی ارزشمندی هدایت کند.

امام‌جمعه پلدختر معلمان را به شناخت عظمت و جایگاه رفیع خویش در نزد خداوند متعال و در درون جامعه فراخواند و بیان کرد: معلمان تمام تلاش و کوشش خود را برای تعلیم و تربیت دانش آموزان به‌کارگیرند.

وی بابیان این‌که معلم رفیع‌ترین و باارزش‌ترین مقام را نزد خداوند دارد عنوان کرد: تمام افراد جامعه که در بخش‌های مختلف به جامعه خدمت می‌کنند پرورش‌یافته معلمان هستند که باید به گونه شایسته از این قشر تلاشگر قدردانی شود.

سوری با اشاره به اینکه رسالت معلم هم‌تراز با شغل انبیا است گفت: اهمیت جایگاه معلم در اسلام بیانگر نقش او در جامعه است و معلمان به‌ واسطه نشر و ترویج علم و دانش در جامعه به‌ طورقطع قشری تأثیرگذار هستند.

نورالدین درمنان فرماندار پلدختر نیز در این مراسم با بیان اینکه معلمان نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت کشور دارنداظهارداشت: هدف  معلمان ارتقاء انسانی و معنوی دانش آموزان است از این رو این قشر فرهیخته سرمایه ملی و تربیت‌کننده نسل آینده هستند.

وی تعلیم و تعلم را از شئون الهی دانست و افزود: تجلیل از صاحبان تعلیم و تربیت امری ضروری است زیرا جایگاه مقام معلم در آموزه‌های دینی ما بسیار رفیع، ارزشمند و قابل‌احترام است.

فرماندار پلدختر بیان کرد: تنها از بستر علم و دانش می‌توان به یک جامعه ایده‌ال و توسعه‌یافته رسید که نقش علم در این راستا مهم و اثرگذار است و نقش معلمان در تحقق اقتصاد مقاومتی سنگین است.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات