نیروی انتظامی با صدور اطلاعیه ای فرارسیدن ماه محرم الحرام و شهادت مظلومانه أباعبداللّه الحسین (ع) و یاران با وفایش را به ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی تسلیت گفت.

به گزارش افکارنیوز ، متن اطلاعیه نیروی انتظامی به شرح ذیل است:

السلام علیک یا اباعدالله الحسین (ع)

" محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. "

حضرت امام خمینی (ره)

" عاشورا نقطه عطف شجاعت، شکیبایی، ذلت گریزی و ستم ستیزی در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام است. عاشورا مظلومانه ترین و جانگدازترین واقعیت در حیات بشری است که در آن، مبارزه با خودپرستی و خودکامگی با خون نگاشته شد.

حال و هوای این ایام عاشقان اباعبدالله (ع) را بی تاب کرده و در لبیک به ندای «هل من ناصر ینصرنی» به سوگ و ماتم می نشینند و استمرار عزاداری و حرکت دسته های سوگواری حسینی در طول تاریخ موجب زنده داشت پیام «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» شده است.

نیروی انتظامی نیز همگام با این پویش عظیم مردمی با بسیج همه امکانات و نیروهای خدوم خود به برقراری نظم و امنیت برای عزاداران اباعبدالله و تسهیل ترافیک و امداد خواهد شتافت تا شاهد شکوه هرچه بیشتر این مراسم سنتی و مردمی پیروان ولایت باشیم.

از مردم و عزادار انتظار دارد با خدمتگزاران خود همکاری داشته باشند و همچنین توصیه می شود هیئت و دسته های عزاداری حسینی با صیانت از این نهضت عظیم از اقداماتی که موجب وهن یا بدعت است جلوگیری کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: نیروی انتظامی توجه شهروندان را به منظور ایجاد نظم و امنیت هرچه بیشتر مراسم عزاداری، به نکات زیر جلب می کند:

۱- ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم و امنیت و سهولت در تردد خودروها، برشکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر کشور بیفزایند، بنابراین به شهروندان توصیه می شود با ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی در این ایام همکاری صمیمانه داشته باشند.

۲- به هیئت ها و دسته های عزاداری تاکید می شود به منظور صیانت از نهضت عظیم کربلا، از انجام اعمال خرافی و دور از شأن اسلام که موجب وهن دین و مظهر بی نظمی و ناهنجاری اجتماعی است، پرهیز کنند.

۳- مسئولان هیئت های عزاداری و تکایا، از نصب هر گونه داربست در معابرعمومی که موجب مسدودشدن خیابان یا کندی عبور و مرور می شود، پرهیز کنند.

۴- به مسئولان هیئت ها و دسته های عزاداری توصیه می شود در حرکت دسته های عزاداری و حین برگزاری مراسم عزاداری، بویژه در ساعات پایانی شب، رعایت حال بیماران و افراد مسن را کنند.

۵- مراکز ۱۱۰ پلیس در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم خواهند بود" .
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات