مدیرعامل توانیر با بیان اینکه تلاش می کنیم قیمت برق افزایش یابد، گفت: قیمت هر کیلووات ساعت برق بطور متوسط ۴۳ تومان است که پیشنهاد هر کیلووات ساعت به ۶۸ تومان ارائه شده است.

به گزارش افکارنیوز ، همایون حائری در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت برق افزایش می یابد، گفت: تلاش می کنیم که قیمت برق افزایش یابد و متوسط هر کیلو وات ساعت برق از ۴۳ تومان به ۶۸ تومان برسد.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه توانیر برای کاهش وضعیت بحرانی شرکت های خصوصی صنعت برق چیست، گفت: آینده صنعت برق روشن است، فضای گذرا را باید به گونه ای از آن عبور کنیم، یعنی شرایط و حل مسائل در حال حرکت است و اگر مدتی بگذرد، آثار آن را خواهیم دید.

وی افزود: کمک توانیر و یا وزارت نیرو به این معنی نیست که بخواهیم کمک نقدی به شرکت های خصوصی فعال در صنعت برق بکنیم، بلکه باید حمایت های خاصی انجام دهیم که اینها را به یک جایی برسانیم و وزیر نیرو هم به شدت پی گیر آن است که فضا را با حوصله پیش ببرد.

*بدهی ۱۵ هزار میلیارد تومانی توانیر

حائری در پاسخ به این سؤال که توانیر به پیمانکاران صنعت برق چه میزان بدهکار است، گفت: توانیر بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که تلاش داریم، اولویت بندی کنیم، تا این بدهی ها را کاهش دهیم، البته این بدهی ها متفاوت است که به هر حال با روش های مختلف می توان این بدهی ها را کاهش داد.

مدیر عامل توانیر در پاسخ به این سوال که قیمت برق صادراتی ایران به کشورهای همسایه چقدر است و آیا برق ایران ارزان یا گران است، گفت: متوسط قیمت صادراتی برق ایران ۹ تا ۱۰ سنت است و این قیمت برق صادراتی ایران بسته به زمان سال متفاوت است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات