حواشی داربی همیشه چند هفته قبل از برگزاری دیدار فضای فوتبال را در بر می گیرد. این بار نیز شرایط به همین منوال است.

به گزارش افکارنیوز ، نارضایتی پرسپولیس از تاریخ تعیین شده برای داربی با توجه به حضور دو بازیکن اصلی این تیم یعنی صادقیان و مسلمان در تیم زیر ۲۲ سال جدیدترین چالش داربی ۷۸ است. از این رو و پس از اعلام تاریخ برگزاری داربی مسئولان پرسپولیس به طرق مختلف کتبی و شفاها اعتراض خود را به تاریخ برگزاری داربی به گوش مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ رساندند.

وتوی سازمان لیگ

در حالی که سرخپوشان منتظر پاسخی مطلوب و دلخواه بابت اعتراض خود به تاریخ برگزاری داربی از فدراسیون و نهادهای اجرایی آن در این زمینه بودند، روز گذشته مهدی تاج رئیس سازمان لیگ به صراحت از عدم تغییر دیدار داربی ۷۸ گفت و این که به هیچ عنوان با درخواست سرخپوشان مبنی بر تغییر زمان داربی موافقت نخواهد شد. که البته ادله های رئیس سازمان لیگ نیز دور از منطق نبود چون در راه به پایان رساندن لیگ در ۲۰ فروردین مشکلاتی وجود دارد از جمله این که لیگ قهرمانان آسیا از اسفندماه آغاز می شود و عملا فرصتی برای جابجایی بازی ها وجود ندارد. از این رو برگزاری داربی در تاریخ ۲۷ دی قطعی است و اعتراض باشگاه پرسپولیس وارد نخواهد بود.

یکی کم بود

در شرایطی سرخپوشان مصرانه به دنبال تغییر زمان داربی ۷۸ هستند و به نظر به همین سادگی نیز از موضع خود فاصله نخواهند گرفت، طبق قوانین لیگ در صورتی که ملی پوشان پرسپولیس به عدد ۳ یا بیشتر برسد، این تیم به صورت اتوماتیک از حضور در داربی معاف می شود. اما نکته اینجاست که مهره های سرخپوشان حاضر در اردوی تیم زیر ۲۲ سال تنها به دو نام صادقیان و مسلمان خلاصه می شود و این یعنی حضور بی قید و شرط تیم دایی در داربی ۲۷ دی ماه. هر چند در ابتدا از امید عالیشاه نیز به اردوی تیم زیر ۲۲ سال دعوت به عمل آمد اما مصدومیت نابهنگام این بازیکن سبب شد تا منصوریان نام این بازیکن را از لیست نهایی خود برای رقابت های قهرمانی آسیا خط بزند. اتفاقی که پرسپولیس را از یک تبصره قانونی طلایی دور کرد تا تیم دایی تا این لحظه واجد شرایط حضور در داربی ۲۷ دی ماه باشد.

تهدید کتبی

در شرایطی غیبت احتمالی صادقیان و مسلمان در داربی ۷۸ به چالش اصلی این روزهای فوتبال ایران بدل شده که روز گذشته محمد رویانیان و علی دایی صراحتا از تحریم داربی در صورت غیبت این دو مهره کلیدی خود سخن به میان آورده اند. تصمیمی جنجالی از سوی سرخپوشان که با توجه به پافشاری مقامات سازمان لیگ مبنی بر عدم تغییر تاریخ داربی می تواند چالشی قابل توجه را پیش روی صدرنشین فعلی لیگ برتر قرار دهد.

بنابر گزارش وبسایت روزنامه نود، باشگاه پرسپولیس روز گذشته در قالب بیانیه ای موضع رسمی خود در قبال داربی را این گونه منعکس می کند: «ما نظر خودمان (باشگاه پرسپولیس) را در خصوص داربی اعلام کرده ایم، یا باید همه بازیکنان ما در این دیدار در اختیار کادر فنی باشند، یا در این بازی حضور نخواهیم یافت» در واقع شرایط دو تیم پرسپولیس و استقلال در صدر جدول آن هم دو بازی مانده به داربی پایتخت باعث شده تا این دیدار از حساسیت های دو چندانی نسبت به مصاف های چند سال اخیر دو تیم برخوردار باشد. جدالی که بی شک هیچ کدام از طرفین قصد ندارد قافیه را به حریف واگذار کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات