وزیر بهداشت گفت: تا پایان دولت دهم ۶ هزار تخت بیمارستانی در دست ساخت، به بهره برداری می رسد.

دکتر محمدحسن طریقت منفرد روز سه شنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: در دولتهای نهم و دهم ۱۶ هزار تخت بیمارستانی افتتاح شده و ۳۶ هزار تخت نیز در دست ساخت و مطالعه است.

وی اضافه کرد: هم اینک ۶۰ هزار تخت بیمارستانی دانشگاهی و ۲۰ هزار تخت خصوصی و دولتی در کشور وجود دارد.

اجرای برنامه پزشک خانواده در ۷ استان به شیوه متفاوت

وزیر بهداشت، درباره وضعیت برنامه پزشک خانواده بیان کرد: این برنامه بیش از یکسال است که در استانهای فارس و مازندان در دست اجراست اما مسئولان دانشگاه های یادشده به این نتیجه رسیده اند که این روش ناکارآمد است و باید تغییر کند.

طریقت منفرد ادامه داد: امسال نیز برنامه پزشک خانواده در هفت استان شامل یزد، قزوین، آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، خوزستان و خراسان متفاوت از شیوه استانهای قبلی اجرایی می شود.

کارآمدی در تامین دارو با تغییر ارز مرجع به ارز مبادلاتی

وی در مورد دارو و تامین ارز مورد نیاز این بخش نیز گفت: اگر ارز مرجع به ارز مبادلاتی تغییر کند با توجه به اینکه ۹۷ درصد داروها ساخت داخل است هرچند قمیت تمام شده آن افزایش خواهد یافت اما اگر ارزش ریالی با ارز مبادلاتی به هزینه سلامت اضافه شود به مراتب کارآمدتر خواهد بود.

طریقت منفرد اظهارکرد: وقتی دارو با قیمت غیر واقعی وارد بازار شود عوارض مختلفی از جمله پایین آمدن کیفیت، قاچاق و حیف و میل را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: بر همین اساس بهتر است کالا به قیمت واقعی به دست مردم برسد اما مواظبت کنیم که بار مالی آن به عهده مردم نباشد.

وزیر بهداشت افزود: تفاوت ریال ارز مرجع و مبادلاتی رقمی است که اگر نظام بیمه ای و هزینه ای را تقویت کنیم به مراتب معقول تر است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات