رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام رفع کمبود داروی خارجی بیماران تالاسمی گفت: امکان واردات بخش محدودی از داروی دسفرال وجود دارد البته به شرط آنکه به صنعت داروی ایرانی آسیبی نزند.

عباس حاجی آخوندی گفت: طبق گزارش هایی که در سازمان غذا و دارو وجود دارد داروی بیماران تالاسمی تأمین شده و در حال حاضر به میزان کافی موجود است.

وی ادامه داد: اگر هم کمبودی در مورد داروی خارجی وجود داشته باشد بیماران تالاسمی می توانند از داروی ایرانی آن استفاده کنند چرا که داروی دسفوناک در حال حاضر در کشور تولید شده و مشکلی ندارد.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به اینکه برخی بیماران تالاسمی نسبت به عوارض داروی ایرانی گلایه می کنند گفت: داروی دسفوناک همان اثر دسفرال را دارد و بیماران نیز اگر اعتراضی دارند باید اعتراض خود را به ما و به ۱۴۹۰ بکنند ما این اعتراضات را جمع می کنیم و در یک پرونده قرار می دهیم تا ببینیم وضعیت چگونه است شما خبرنگاران هم می توانید ببینید که اعتراضی موجود نیست.

حاجی آخوندی تصریح کرد: همچنین در تمام دنیا مصرف کنندگان دارو پزشکان هستند و بیمار و داروساز مصرف کننده نیست بنابراین اگر اعتراضی هم نسبت به کیفیت دارو وجود دارد باید پزشکان به ما اطلاع دهند.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر نیز داروی تولید ایران در ۴ فاز آزمایش شده است و به تمام این آزمایش ها جواب داده است بنابراین جای اعتراضی باقی نمی ماند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اما این امکان را می دهیم که داروی خارجی دسفرال در یک حجم محدود وارد کشور شود و مورد دسترسی مردم قرار گیرد اما اگر منجر به فلج شدن صنعت داروی داخلی شود دسفرال را وارد نمی کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات