رئیس کمیته جست وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت: اطلاعات ما حاکی از این است که برخی اسرای ما که به زور تحویل سازمان منافقین داده شده بودند، در پادگان اشرف دفن شده اند و به همین دلیل خواستار جست وجو در قبرستان اشرف هستیم.

 به گزارش افکارنیوز ، سردار سیدمحمد باقرزاده رئیس کمیته جست وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، از مذاکرات نشست سه جانبه ایران، عراق و صلیب سرخ سخن گفت و خبر داد: آخرین مذاکره ای که چند روز پیش در اهواز داشتیم، نشست سه جانبه ای با کمیته بین المللی صلیب سرخ، نماینده وزارت حقوق بشر و وزارت دفاع عراق بود.

در این اجلاس بر چند موضوع تأکید شد. در این اجلاس توافقاتی به عمل آمد و قرار شد در مورد نحوه کار در کردستان عراق، بازدید از قبرستان های آن صورت گیرد که احتمالاً شهدای معسکرات و کسانی که در اردوگاه ها به شهادت رسیده اند در آن دفن شده اند. بخشی از این شهدا در گذشته تحویل ما داده شد اما بخشی از آن پیدا نشد که باید ردیابی شود. اطلاعات ما حاکی از این است که برخی از اسرای ما که به زور تحویل سازمان منافقین داده شده و در آنجا به شهادت رسیده بودند، در پادگان اشرف دفن شده اند و به همین دلیل خواستار جست وجو در قبرستان اشرف هستیم.

وی افزود: من به عراقی ها پیشنهادی راجع به پادگان اشرف دادم. اشرف زن مسعود رجوی بوده و در درگیری اول انقلاب به هلاکت رسید. حالا دیگر موضوعیتی ندارد که پادگان را با همان اسم اشرف عنوان کنیم. پیشنهاد ما تعویض اسم پادگان بود که از این به بعد اسم آن را" عبرت" بگذارند تا مردم عبرت بگیرند و بدانند کسانی که به مردم ما خیانت کردند سرانجامشان چه شد. رسانه ها هم همکاری کنند تا آن مکان با نام عبرت شناخته شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات