استاندار تهران با اشاره به اینکه معضل خودروهای فرسوده تهران جدی است و باید سریعتر حل شود، گفت: در راستای کاهش آلودگی هوا و خروج خودروهای فرسوده باید حاکمیتی تصمیم گیری و عمل شود.

به گزارش افکارنیوز ، سید حسین هاشمی درباره پدیده آلودگی هوای شهر تهران در فصل پاییز و راهکارهای کاهش آن اظهار داشت: در موضوع آلودگی هوا و خروج خودروهای فرسوده بحث های زیادی شده است و باید در جهت کاهش آلودگی هوا خودروهای فرسوده هرچه سریعتر از رده خارج شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه در راستای کاهش آلودگی هوا و خروج خودروهای فرسوده باید حاکمیتی تصمیم گیری و عمل شود، گفت: یک دستگاه به تنهایی نمی تواند از پس آلودگی هوای شهر تهران برآید و باید تمامی دستگاه ها و سازمان های ذی ربط با تعامل نسبت به کاهش این مشکل اقدام کنند.

هاشمی تأکید کرد: معضل خودروهای فرسوده تهران جدی است و باید سریعتر حل شود.

وی گفت: حدود ۳۳ درصد از واحدهای صنعتی کشور در استان تهران دایر است که طبیعتاً باید در این واحدهای صنعتی بازنگری صورت گیرد و واحدهایی که از نظر زیست محیطی مشکل دارند با تدبیر و هماهنگی مشکلات آنها حل شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه فرهنگ ترافیک و رانندگی باید در تهران نهادینه شود، گفت: مطمئناً نحوه رانندگی درست و فرهنگسازی در این بخش می تواند در کاهش آلودگی هوا و ترافیک تأثیرگذار باشد.

وی تأکید کرد: بررسی سوخت منازل و خودروها نیز از موضوعاتی است که باید کارشناسی شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: مطمئناً تجربه ای که در مجلس داشته ام را به کار می گیرم و با تعامل شهرداری تهران، وزارت کشور و دستگاه های ذی ربط برای کاهش معضل آلودگی هوا اقدام می کنیم.

استاندار تهران درباره تشکیل کمیته ویژه کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: علاوه بر کار گروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران کمیته ای ویژه ای متشکل از کارشناسان، متخصصین و استادان دانشگاه برای کاهش آلودگی هوا تشکیل می شود و برای برون رفت از این معضل تصمیم گیری می کنیم.

وی درباره دیگر اولویت استانداری تهران اظهار داشت: اولویت نخست بنده ساماندهی واحدهای صنعتی است چرا که ۳۳ درصد از این واحدها در استان تهران فعالیت می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات