سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به آزادی تعدادی از محکومین فتنه ۸۸ از زندان گفت: با پیشنهاد رئیس قوه قضاییه و موافقت مقام معظم رهبری، ۸۰ نفر از محکومین امنیتی مورد عفو قرار گرفتند که تعدادی از آنها از محکومین فتنه ۸۸ بوده اند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در پنجاه و دومین نشست خبری خود با بیان اینکه طبق اصل ۱۱۰ قانون اساسی به مناسبت های مختلف قانون عفو آمده است ریس دستگاه قضا می تواند از مقام معظم رهبری درخواست عفو تعدادی از زندانیان را که شامل قانون عفو می شوند را داشته باشد.

وی ادامه داد: بنابراین تعدادی از محکومین امنیتی دادگاه انقلاب تهران برای عفو مورد بررسی قرار گرفتند و درخواست عفو آنها از رهبری صورت گرفت که مقام معظم رهبری با عفو ۸۰ نفر از این محکومین موافقت کردند.

اژه ای تاکید کرد: تعدادی از این ۸۰ نفر از محکومین فتنه ۸۸ هستند و تعدادی دیگر نیز مربوط به جرائم امنیتی دیگر می شوند.

وی با اشاره به اینکه عفو می تواند شامل بخشیده شدن تمام یا قسمتی از مجازات محکومین باشد، گفت: تعدادی از این ۸۰ نفر به طور کامل عفو شده اند، برخی از آنها دارای محکومیت حبس نبوده و سایر مجازاتهای آنها مشمول عفو شده است و تعدادی نیز تنها بخشی از محکومیتشان مورد عفو قرار گرفته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عفو محکومین جرایم امنیتی و برخی از محکومین فتنه ۸۸ در سالهای ۹۰ و ۹۱ نیز اجرا شده بود حتی در اردیبهشت سال ۹۲ نیز تعدادی از این محکومین مورد عفو قرار گرفته بودند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات