معاون بهداشتی وزیر بهداشت ضمن تایید ورود وبا به تهران، آخرین وضعیت این بیماری در کشور را تشریح کرد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر علی اکبر سیاری درباره آخرین وضعیت بیماری وبا در کشور، گفت: تا شب گذشته ۱۷۰ مورد وبا در کشور گزارش شده است که اکثریت آن در شرق و جنوب شرق کشور بوده است. دو مورد نیز در تهران و یک مورد نیز در کرج شناسایی شده است.

وی افزود: اغلب موارد بروز وبا وارداتی است چرا که این بیماری در افغانستان و پاکستان وجود دارد. کارگران افغانی که به صورت قاچاق از مرز وارد کشور می شوند، گاهی هفت تا ۱۰ روز در راه هستند تا وارد کشور شوند و از آنجا که آب آلوده نیز در مسیر وجود دارد و همچنین اینکه به صورت قاچاق به کشور وارد می شوند، ممکن است تعدادی شناسایی نشده و وارد کشور شوند. مواردی که از سوی نیروی انتظامی شناسایی و به اردوگاه ها برده می شوند، از سوی وزارت بهداشت مورد بررسی قرار می گیرند و بیماران احتمالی نیز درمان می شوند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت ادامه داد: از آنجا که تعدادی از آنها از طریق کرمان به رفسنجان و جیرفت می روند و یا از طریق شیراز به سمت خلیج فارس می روند، تعدادی نیز به تهران می آیند در نتیجه خطر آن وجود دارد که این بیماری از سوی این افراد به تمام کشور منتقل شود. موارد وبا در تهران نیز وارداتی است.

وی در پایان بر لزوم رعایت نکات بهداشت فردی و به ویژه رعایت موارد مربوط به آب آشامیدنی و همچنین ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات تاکید کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات