اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران دیدار کرده و خواستار تعامل بیشتر مدیریت شهری با این فدراسیون در حوزه زیرساخت های ورزشی شهر تهران و برگزاری جام ملت های آسیا در تهران شدند.

به گزارش افکارنیوز ، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه این جلسه، گفت: ما امروز به اتفاق همکاران در فدراسیون فوتبال به دیدار اعضای شورای شهر آمدیم تا ضمن تبریک به مناسبت شروع دوره جدید شوراها درخواستهایی جهت هماهنگی میزبانی ایران برای جام ملتهای آسیا داشته باشیم.

وی افزود از شورای شهر خواستیم تا فدراسیون را در میزبانی جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ در خصوص بازسازی و توسعه استادیوم های شهر تهران، ایجاد زیر ساختهای ورزشی، ساخت کمپ های ورزشی بویژه برای بانوان در تمام رشته ها و نیز ساخت یک مرکز مجهز پزشکی و ورزشی مختص ورزشکاران کمک کنند.

حمد مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران در جریان این دیدار با مهم خواندن بحث فوتبال در جریانات امروز، فرهنگی و اجتماعی، گفت: فدراسیون فوتبال می تواند در جریان برنامه ریزیهای بلند مدت برای بازیهای آسیایی و جام جهانی، مدیریت شهری را نیز دخیل کنند و این گونه نباشد که تنها از شورای شهر و شهرداری کمک مالی بخواهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه شورای شهر به عنوان یک دستگاه واسط می تواند در برگزاری این مراسم نقش آفرینی زیادی داشته باشد، تصریح کرد: شهرداری را نمی توان متولی ورزش شهر دانست چراکه برای اجرای این گام مهم کمک دولت و بخش خصوصی و بکارگیری منابع متنوع می تواند در رفع مشکلات موثر تر باشد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: کار گروهی متشکل از نمایندگان شورا و فدراسیون می تواند بررسی کند که شورای شهر در چه زمینه هایی می تواند کمک کند وهمچنین این کار گروه نوع همکاری شهرداری، دولت و بخش خصوص را در جنبه های فرهنگی و اجتماعی و شهری بررسی کند و نتیجه آن را به شورا ارائه دهد تا پی گیری های لازم صورت گیرد.

حبیب کاشانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در خصوص برگزاری این نشست خاطر نشان کرد: این جلسه به درخواست هیات رییسه فدراسیون فوتبال با اعضای شورای اسلامی شهر تهران تشکیل شد و موضوع آن درخواست همکاری برای رفع مشکلات فدراسیون فوتبال جهت حضور رییس فیفا و نیز آماده سازی برای برگزاری مسابقات آسیایی ۲۰۱۹در ایران است.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا کارگروهی از اعضا شورا و مدیران فدراسیون فوتبال برای بررسی، طبقه بندی و تهیه گزارش ایجاد شود تا بر اساس اولویت و پتانسیل موجود مشکلات رفع شود.

کاشانی یاد آور شد ریاست شورای شهر تهران همچنین قول مساعد دادند علاوه بر بهره گیری از ابزار های مدیریت شهری با هماهنگی در دولت و رییس جمهور از امکانات و ابزار های وزارت خانه های ورزش، ارشاد، مسکن و حتی سازمان میراث فرهنگی نیز برای حل مسائل استفاه کند.

شایان ذکر است در این جلسه علاوه بر رییس شورا، علی رضا دبیر، عباس جدیدی، حسین رضازاده، چهره های ورزشی شورا و همچنین، حبیب کاشانی، الهه راستگو، رحمت اله حافظی وابوالفضل قناعتی نیز حضور داشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات