کارشناس هواشناسی گفت: احتمالاً پایتخت نشین ها چهارشنبه وزش باد را با پوست و استخوان لمس خواهند کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد اصغری، کارشناس هواشناسی در خصوص پیش بینی هوای شش ماه دوم سال اظهار داشت: به طور میانگین نیم تا یک درجه پاییز امسال گرم تر خواهد بود؛ در واقع نسبت به ۲۰ سال گذشته این موضوع محسوس بوده چرا که با توجه به صنعتی شدن جوامع طبیعی است که شاهد افزایش دما باشیم.

وی ادامه داد: در مهرماه ما شاهد افزایش دما بوده و این امر ملموس است و بارندگی امسال در این ماه در استان خراسان و هرمزگان بارندگی کمتر خواهد بود و در بقیه مناطق شاهد بارندگی به صورت عادی هستیم؛ همچنین نیم تا یک درجه هوا نسبت به ۵۰ سال گذشته سردتر خواهد شد و در زمستان ما شاهد بارندگی در تمام مناطق به شکل نرمال خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی در خصوص بارندگی برای دریاچه ارومیه گفت: شرایط در شش ماه دوم سال در آذربایجان غربی که مربوط به دریاچه ارومیه می شود شرایطی عادی است.

اصغری افزود: طی روزهای آینده بارندگی در نوار شمالی کشور به خصوص استان گیلان و برخی مناطق شاهد آبگرفتگی خواهیم بود و تهران و زنجان و خراسان شمالی با پدیده گرد وخاک و وزش باد مواجه خواهیم شد در واقع با تغییر چهار فصل ما شاهد وزش باد و گرد و خاک در تمام مناطق از جمله پایتخت خواهیم بود.

وی با بیان اینکه وزش باد برای شرق کرمان، تهران، قم و شمال اصفهان قابل توجه خواهد بود، گفت: چهارشنبه هفته جاری در پایتخت احتمالاً با توجه به تغییر فصل، شاهد وزش باد خواهیم بود که پایتخت نشینان در این روز، آن را با پوست و استخوان لمس خواهند کرد. همچنین در برخی مناطق چهارشنبه و پنج شنبه شاهد رعد و برق بوده و دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین در سواحل خزر ۱۰ درجه هوا سردتر خواهد شد و سایر مناطق کشور تا چهارشنبه ۴ درجه خنک می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات