مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش ۱۲ درجه ای دما تا پایان هفته و کاهش ۱۵ درجه ای دما در هفته آینده هشدار داد.

به گزارش افکارنیوز، مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز دوشنبه با اشاره به نقشه های پیش یابی هواشناسی افزود: بر این اساس طی روزهای چهارشنبه تا جمعه به سبب وزش باد گرم در سواحل دریای خزر، دمای هوا در نیمه شمالی کشور افزایش می یابد. طی این مدت در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی دمای هوا بین ۶ تا ۱۲ درجه افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در روز شنبه با نفوذ توده هوای سرد و شروع بارش در شمال غرب و سواحل دریای خزر، دمای هوا در سطح کشور کاهش می یابد که در این مدت کاهش دما در نوار شمالی بین ۸ تا ۱۵ درجه، در نوار مرکزی بین ۵ تا ۱۰ درجه و در نوار جنوبی بین ۲ تا ۵ درجه پیش بینی می شود. شایان ذکر است که هوای سرد تا روز سه شنبه در سطح کشور ماندگار خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی همچنین طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در سواحل غربی دریای خزر ابرناکی و بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود که از سه شنبه بعد از ظهر به تدریج آسمان در این مناطق صاف خواهد شد.

وی با اشاره به این که از روز چهارشنبه تا پایان هفته روند افزایش نسبی دما در سطح کشور بویژه در نوار شمالی رخ خواهد داد، خاطرنشان کرد: در روز شنبه با نفوذ توده هوای سرد و شروع بارش در شمال غرب و سواحل دریای خزر، دمای هوا در سطح کشور کاهش می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و به ایسنا گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز سه شنبه صاف گاهی با وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۱۹ و ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد. همچنین در روز چهارشنبه نیز آسمان پایتخت صاف گاهی با وزش هواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات