دبیر همایش سالانه روانپزشکی در بحث ناباروری گفت: ۵۰ تا ۷۰ درصد زوج های نابارور دچار اضطراب و افسردگی هستند چرا که ترس از بارداری مجدد و شکست در روش درمانی را با خود به همراه دارند.

به گزارش افکارنیوز، غلامرضا حاجتی در مورد همایش سالانه روانپزشکی ایران گفت: این همایش از ۳۰ مهر تا ۳ آبان در بیمارستان میلاد تهران برپا می شود و حدود ۱۲۰۰ پزشک در این همایش شرکت می کنند.

وی تصریح کرد: حدود ۱۴۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شده که ۶۰ نفر را به عنوان سخنرانی پذیرفته ایم، ۱۴ کارگاه همزمان و ۱۹ سمپوزیم ملی برگزار می شود. حدود ۱۱ تا ۱۶ امتیاز بازآموزی برای متخصصان رشته های مختلف در نظر گرفته شده است.

حاجتی محور اصلی همایش را موضوع روان تنی اعلام کرد و گفت: ارزیابی روانشناختی، غربالگری، تشخیص و تبیین اختلالات، مداخلات روانشناختی انواع درمانها، مدیریت استرس، کاربرد هنردرمانی، کار با خانواده و دارودرمانی از موضوعات فرعی این همایش است.

دبیر اجرایی همایش سالانه روانپزشکی گفت: کارگاه های مختلفی در این همایش برپا می شود از جمله کارگاه شناختی رفتاری در درمان بیماران دیابتی و قلبی است چرا که بسیاری از بیماران مزمن دچار افسردگی می شود.

حاجتی افزود: طب سالمندی نیز در این همایش بررسی می شود چرا که تا ۲ دهه آینده جمعیت سالمندان ۲ برابر می شود و نگاه ویژه ای به این قشر باید داشته باشیم.

دبیر همایش سالانه روانپزشکی در بحث ناباروری نیز گفت: ۵۰ تا ۷۰ درصد زوج های نابارور دچار اضطراب و افسردگی هستند چرا که ترس از بارداری مجدد و شکست در روش درمانی را با خود به همراه دارند.

حاجتی تصریح کرد: البته تحقیقات نشان داده درمان این اختلالات در زوج های نابارور شانس بارداری را ۲ تا ۴برابر افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه، روان درمانی در بیمارستان های جنرال مورد غفلت واقع می شود گفت: طبق قانون باید ۱۰ درصد تخت های این بیمارستان ها به بیماران روانپزشکی اختصاص داده شود چرا که ۵۰ درصد بیماران بستری در این بیمارستان ها بیماری های مزمن، قلبی، سرطان و کلیوی هستند که احساس شکست در این افراد باعث می شود نیاز به مداخلات روان درمانی و حمایتی داشته باشند.

وی همچنین از اعلام نتایج آخرین پیمایش ملی سلامت روان کشور در این همایش خبر داد و گفت: این پیمایش از چند سال پیش آغاز شده و نتایج آن نیز یک سال است که آماده شده و قرار است در این همایش ارائه شود.

حاجتی رسانه و روانپزشکی را موضوع کارگاه دیگری دانست که در حاشیه همایش روانشناسی برپا می شود و گفت: نقش رسانه و رسالت آن در موضوعات روانشناسی بررسی می شود تا از انگ پیشگیری شود چرا که بسیاری از مشکلات و اختلالات در سریال ها و فیلم ها به گونه ای مطرح می شود که ما را با مشکل مواجه می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات