مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، گفت: بر همین اساس بارش ها از امروز در سطح کشور آغاز می شود و احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات کلانشهر تهران دور از انتظار نیست.

عبدالرضا امیدوار شهری اظهار داشت: از بعدازظهر جمعه و طی روز شنبه به سبب ورود سامانه جدید بارشی به کشور، بارش باران، وزش باد و رگبارهای موقتی کوتاه مدت تگرگ در استان های تهران، سمنان و ارتفاعات البرز منتهی به استان های مازندران و گلستان از شدت بیشتری برخوردار می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: بر همین اساس پیش بینی می شود که طی این روزها در استان های مذکور شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها باشیم.

وی بیان داشت: بر اساس ورود سامانه جدید بارشی که امروز از نیمه غربی وارد کشور شده است، تهران فردا بارانی خواهد و احتمال بارش تگرگ در مناطق مرتفع و بخش های شمالی این استان دور از انتظار نیست.

به گفته امیدوار شهری، پیش بینی می شود بارش در بخش های جنوبی و شرقی استان تهران از شدت بیشتری برخوردار شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی یادآور شد: این موج جدید سرما که امروز از نیمه غربی وارد کشور شده است، صبح روز دوشنبه از جنوب شرق و شرق کشور خارج می شود.

وی ادامه داد: به سبب ورود این سامانه بارشی، پیش بینی می شود از بعدازظهر امروز و طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه، بارش شدید باران و وزش باد شدید، رگبارهای موقتی کوتاه مدت تگرگ و همچنین کاهش ۸ درجه ای دما در برخی از استان ها آغاز شود. این مقام مسئول بیان داشت: پدیده های مزبور موجب آب گرفتگی معابر عمومی، افزایش حجم آب رودخانه ها، سیلاب و خسارت به تأسیسات در برخی از استان ها به خصوص استان های واقع در شمال غرب کشور می شود.

وی با اعلام اینکه از بعدازظهر امروز این سامانه در استان های کردستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد فعال می شود، گفت: در روز جمعه در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و غرب کرمان شاهد ورود این موج سرما خواهیم بود.

امیدوار شهری بیان داشت: در روز شنبه استان های بوشهر، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، کرمان، یزد و غرب خراسان و در روز یک شنبه در استان های هرمزگان، کرمان، یزد و خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان این سامانه فعال می شود.

این مقام مسئول با اشاره به مواج و طوفانی بودن خلیج فارس به سبب وزش باد شدید، اظهار داشت: طی روزهای پنج شنبه و جمعه در مناطق مستعد برف گیر و سرد سیر رشته کوه البرز ریزش بهمن دور از انتظار نیست.

مدیرکل هشدار سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: در این مدت در برخی نقاط استان های ایلام و خوزستان گرد و خاک سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات