مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش ۵ درجه ای دمای پایتخت طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: فردا در ارتفاعات البرز برف می بارد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا امیدوار شهری افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی سامانه سرد بارشی روی سواحل دریای خزر تا اواخر وقت چهارشنبه در این مناطق استقرار خواهد داشت.

وی ادامه داد: لذا در این مدت در سواحل دریای خزر، استان اردبیل و با شدت کمتری برای استان های آذربایجان شرقی و غربی و به تدریج شمال شرق کشور بارش باران، وزش باد و گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

امیدوار اظهار داشت: دوشنبه و سه شنبه شدت بارش در استان های گیلان، غرب مازندران و شرق اردبیل خواهد بود و در مناطق مرتفع شمال غرب و ارتفاعات غربی و مرکزی البرز بارش برف دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: همچنین در سه روز آینده دمای هوا در نوار شمالی و با میزان کمتری در دیگر نقاط نیمه شمالی کشور کاهش خواهد یافت و در این مدت دریای خزر مواج خواهد بود و دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس نیز مواج است.

وی افزود: فردا آسمان تهران کمی ابری همراه با وزش باد و در ارتفاعات افزایش ابر است. بیشینه دما با ۵ درجه کاهش نسبت به امروز برابر ۲۵ درجه سانتیگراد و کمینه دما با یک درجه کاهش نسبت به امروز معادل ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات