معاون دائم دبیرکل کمیسیون ملی مبارزه با مواد مخدر چین گفت: ۱۰ ایرانی به تازگی به جرم حمل مواد مخدر بازداشت شده اند و در بدترین شرایط در زندان های چین به سر می برند.

به گزارش افکارنیوز، لی یو جین معاون دائم دبیرکل کمیسیون ملی مبارزه با مواد مخدر چین در دیدار با قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ایران، دوستی میان ایران و چین را صمیمی توصیف کرد و گفت: در عرصه مبارزه با مواد مخدر دو کشور همکاری های زیادی داشتند و یکی از اهداف سفر ما نیز، تقویت زیرساخت های قبلی دو کشور در مبارزه است.

وی افزود: مواد مخدر در افغانستان به مسئله بین المللی تبدیل شده و هر دو کشور ایران و چین نیز با تهدید جدی مواد مخدر روبه رو هستند و متأسفانه چین یکی از تولیدکننده های عمده پیش سازهای شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

لی یو جین در ادامه، به کشف ۱۷ تن مواد پیش ساز تولید هروئین و ساخت چین، توسط ایران اشاره کرد و گفت: این موضوع مسئله ای جدی است و کشور ما در حال پژوهش و مطالعه بیشتر در این خصوص است و ما نیز خواستار همکاری با ایران در این خصوص هستیم.

وی خواستار افزایش روابط مسئولان مبارزه با مواد مخدر و ایجاد روابط صمیمانه تر شد و گفت: جنایات حاصل از مواد مخدر بسیار زیاد است باید که در مقابل جنایت بزرگ مواد مخدر اقدامات مشترک زیادی انجام دهیم و سطح روابط را عظیم تر کنیم.

طرفین در این دیدار توافق کردند اقدامات کنترلی بیشتری در مبادی گمرکی و پروازی خود اعمال کنند تا زمینه سوء استفاده قاچاقچیان برای حمل مواد مخدر سنتی و صنعتی را به مقصد یکدیگر کنترل و جلوگیری کنند و این در حالی است که حدود ۱۰ نفر از ایرانیان اخیراً به جرم حمل مواد مخدر بازداشت و در بدترین شرایط در زندان های چین به سر می برند.

همچنین در این جلسه مدیرکل دفتر اداره کل مبارزه با مواد مخدر وزارت امنیت عمومی، معاون اداره کل دفتر روابط بین الملل کمیسیون ملی مبارزه با مواد مخدر، دبیر کمیسیون ملی مبارزه با مواد مخدر در استان گوانگ دونگ و کمیسیر مواد مخدر امنیت عمومی منطقه خودمختار گوانگسی و مسئولان مبارزه با مواد مخدر شهرهای گوتگجو و شانگهای از کشور چین حضور داشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات