معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس بیان داشت: آموزش و حمایت های خانواده منجر به کاهش ۵۳ در صدی طلاق خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز، محسن سالاری در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته ازدواج اظهار داشت: وضعیت موجود ازدواج را در چهار مقوله نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید مورد بررسی قرار داده ایم و به نتیجه خوبی دست یافتیم.

وی با اشاره به نقاط قوت ازدواج بیان داشت: نقش پررنگتر جوان در فرایند ازدواج، افزایش نسبی درصد ازدواج، افزایش متوسط نرخ رشد ازدواج نسبت به گذشته و توسعه نسبی نهادهایی که در حوزه ازدواج و جوانان فعال هستند از جمله نقاط قوت بحث ازدواج هستند.

سالاری افزایش میانگین سن ازدواج در بین دختران و پسران را از جمله معضلات ازدواج دانست و عنوان داشت: فرایند الگوهای ازدواج در جامعه تغییر کرده و متأسفانه الگوی مشخصی برای ازدواج به جوانان نداریم.

وی اظهار داشت: جمعیت ۳۰ درصدی جوان و آگاه به مسائل روز، توجه خاص فرهنگ دینی و ملی ما به نهاد خانواده، امکان دسترسی آسان به ازدواج آگاهانه از طریق شبکه های اطلاع رسانی از جمله فرصت هایی است که در بحث ازدواج باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی و امور جوانان با اشاره به چالش های موجود در حوزه جوانان بیان کرد: متأسفانه جوان امروز استقلال اجتماعی و اقتصادی ندارد که به دنبال آن میانگین سن ازدواج بالا رفته که در اینجا مساعدت ها و نقش خانواده در مسوولیت پذیری حوزه ازدواج برای بهبود رونددر این موضوع مؤثر خواهد بود.

وی گفت: فرهنگ‏سازی با رویکرد تبیین اهمیت تحکیم نهاد خانواده، توانمندی، تسهیل‏ الگوسازی و هماهنگی از راهبرد های حل چالش ازدواج جوانان است.

سالاری اظهار داشت: شرایط اقتصادی همانطور که بر واقعه ازدواج اثر داشته بر طلاق نیز مؤثر بوده است.

وی ضمن تأکید به توجه خاص در پنج سال اول زندگی گفت: طبق بررسی صورت گرفته ۵۳ در صد طلاق ها مربوط به پنج سال اول زندگی است که این مدت زندگی دوران بحرانی است.

معاون فرهنگی و امور جوانان گفت: اداره کل ورزش و جوانان مطالبه گر مسائل مربوط به جوانان است و یکی از دغدغه های ما این است که در بعضی از مسائل حوزه جوانان متولی مستقیم نداریم و با نگاه خوبی که استاندار در این خصوص داشته اند با تشکیل ستاد ساماندهی سعی در حل تنگناها و مشکلات از طریق دستگاه های اجرایی داریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات