دبیر اجرایی بیست و سومین کنگره سراسری چشم پزشکی ایران با اشاره به اینکه هیچ بیمار چشمی به خارج از کشور اعزام نمی شود از آسیب های بیماری های چشمی پایتخت نشینان به دلیل آلودگی هوا خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، دکتر مسعود ناصری پور درباره چگونگی بیماریهای چشم در تهران به دلیل آلودگی هوا اظهار داشت: آلودگی هوا در مجموع سلامت افراد را به خطر می اندازد و درباره ناحیه چشم نیز این مسئله مستثنی نیست و عوارض متعدد حساسیت و بیماری های خارج چشم نیز به دلیل آلودگی هوا گریبان افراد را می گیرد.

وی افزود: در بیست و سومین کنگره سالانه انجمن چشم پزشکان ایران نیز سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت که عضو علمی انجمن نیز به حساب می آید طی ۴ روز برگزاری این کنگره حضور خواهد یافت.

ناصری پور درباره دستاوردها و تأثیر برگزاری کنگره سالانه انجمن چشم پزشکان ایران برای بهبود درمان های بیماری های چشمی کشور عنوان کرد: مسلماً برگزاری هر دوره کنگره با توجه به اینکه دستاوردها و تکنیک های جدید درمان بیماری های چشم پزشکی در کشور در این کنگره مطرح می شود نیز در بهبود درمان بیماری های چشم در ایران تأثیرگذار است.

دبیر اجرایی بیست و سومین کنگره سالانه انجمن چشم پزشکان ایران گفت: رشته چشم پزشکی در ایران بسیار پیشرو است و تقریباً تمام بیماری های چشم در ایران مورد درمان قرار می گیرد به طوری که هیچ بیماری از کشورمان برای درمان بیماری های چشم به خارج اعزام نمی شود و شاید به صورت نادر و برای انجام برخی درمان های تکنیک های خاص این مسئله صورت پذیرد.

وی در ادامه با اشاره به بررسی انواع بیماریهای مرتبط چشم پزشکی در پنل های تخصصی و عمومی عنوان کرد: میهمانانی از کشورهای آمریکا، اروپا و کشورهای همسایه از جمله افغانستان و تاجیکستان در این کنگره حضور خواهند یافت و در حرکتی نوین و جالب جشنواره فیلم و عکس مرتبط با حوزه چشم پزشکی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: حامی برگزاری این کنگره دانشگاه علوم پزشکی تهران است و در یکی از روزهای این کنگره مجمع علمی انجمن چشم پزشکی ایران نیز برگزار می شود و همان طور که در گذشته از دکتر پیمان به عنوان پیشکسوت حوزه پزشکی تقدیر به عمل آمد در این کنگره نیز از دکتر خدادوست برای نیم قرن تلاش و زحماتش در حوزه چشم پزشکی تقدیر و قدردانی به عمل می آید.

ناصری پور افزود: ۱۲۷ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۶۲ به صورت پوستر در بیست و سومین کنگره چشم پزشکی ارائه خواهد شد

بیست و سومین کنگره چشم پزشکی۶ تا ۹ آبان در سالن همایشهای رازی برگزار می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات