معاون پژوهشی مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا به هزینه های بالای درمان ناباروری اشاره کرد و گفت: بحث دارو و افزایش قیمت آن گریبانگیر زوجین نابارور هم شده است.

به گزارش افکارنیوز، دکتر محمدرضا صادقی با بیان اینکه درصد موفقیت در بهترین کلینیک های درمان ناباروری دنیا حدود ۵۰ درصد است، اظهار کرد: بسیاری از اشخاصی که به این کلینیک ها مراجعه می کنند افرادی هستند که انتخاب روش درمان توسط پزشک برای آن ها نامناسب بوده است ونتایج موفقیت آمیزی به دست نداده است.

وی با بیان اینکه گاهی کمیسیون های خاصی تشکیل و پزشکان از گروه های مختلف بر روی یک بیمار متمرکز می شوند، گفت: سعی می کنیم هزینه اضافی به زوجین تحمیل نکنیم زیرا همیشه برای زوجی که مشکل ناباروری دارد، گفته می شود که شانس موفقیت صد درصد نیست اما مهم این است که چه راهکاری اتخاذ کنیم تا این زوج جزو آن ۵۰ درصدی باشند که نتیجه می گیرند. امروز می شود با ورود تکنولوژی های جدید به درمان ناباروری امیدوار بود.

معاون پژوهشی مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، به هزینه های بالای درمان ناباروری اشاره کرد و گفت: بحث دارو و افزایش قیمت آن گریبانگیر زوجین نابارور هم شده است و گاهی فرد ناچار می شود بسیاری از مایحتاج زندگی اش را برای درمان بفروشد. لازم است سازمان های بیمه گذار توجه بیشتری به این امر داشته باشند.

صادقی با بیان اینکه در برخی مقاطع داروهایی کمیاب می شوند، گفت: به هر حال داروهای ناباروری نیز همانند سایر داروها، به طور مقطعی وارد کشور می شوند و گاهی یک بیمار ناچار است تمام داروخانه ها را جست وجو کنند. البته مراکز درمان ناباروری سعی می کنند با تعاملی که با داروخانه ها دارند بخشی از داروها را خودشان تامین کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات