عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در حال حاضر سن ازدواج و هم چنین میزان طلاق در کشور افزایش یافته است که باید تدابیر لازم از سوی مسئولان برای کاهش طلاق صورت گیرد.

به گزارش افکارنیوز، معصومه آباد در یازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران که با حضور ۲۸ عضو برگزار شد اظهار داشت: پیوند مبارک حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا را تبریک عرض نموده و برای همه جوانان و خانواده های ایرانی آرزوی موفقیت دارم.

وی با اشاره به اینکه در آستانه سالروز جهانی کودک هستیم گفت: بنده به عنوان نماینده شهر تهران، تولد ۲۰۷۰ نوزاد در شهر تهران روز جهانی کودک را به همه بچه های شهر تهران در سراسر کشور تبریک می گویم.

آباد با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی از خلاء های قانونی باعث می شود که نتوانیم به کودکان خود توجه بیشتری کنیم گفت: علیرغم اقدامات انجام شده در شهر تهران و حتی ایجاد شهر دوستدار کودک اما متاسفانه همچنان برخوردهای خوبی با کودکان نمی شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر با اقدامات انجام شده از سوی شهرداری تهران به فاصله ۲۰۰ متر از هر منزل وسایل بازی برای کودکان فراهم شده است که البته این اقدام باید ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: علیرغم اینکه لایحه حمایت کودکان و نوجوانان بی سرپرست در مجلس به تصویب رسیده است اما اصلاحیه ای در این بند از لایحه وجود دارد که قابل تأمل است.

وی گفت: چطور می شود پدر و مادری که فرزندی را به فرزند خواندگی قبول می کنند در آینده موضوع ازدواج فرزند با پدر یا مادر مطرح شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: براساس آمار در هر ۴ دقیقه یک طلاق ثبت می شود که امیدواریم قانونگذاران و سیاستمداران به این موضوع توجه کنند و تدابیر لازم را برای کاهش طلاق و تشویق جوان به ازدواج انجام دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات