وزیر بهداشت با انتقاد از انفکاک خدمات رسانی به سالمندان در کشور بر ادامه جراحی های خود در مناطق محروم تاکید کرد و گفت: دو هفته دیگر هم نوبت بنده برای انجام عمل های جراحی در قالب تیم خیریه و پزشکی نوآوران سلامت است.

به گزارش افکارنیوز، سید حسن هاشمی در پاسخ به این پرسش که یکی از اقدامات شما راه اندازی نوآوران سلامت بود، آیا در دوران وزارت نیز به سفرهای خود برای ارائه خدمات چشم پزشکی به مناطق محروم خواهید رفت؟ اظهار داشت: بله، حتماً؛ تیم نوآوران سلامت در حال حاضر در ورزقان مستقر است و دو هفته دیگر هم بنده خودم به آنجا خواهم رفت، زیرا نوبت عمل های جراحی هایم است و باید در خدمت نیازمندان باشم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با توجه به پیش رفتن کشورمان به سمت سالمندی از شایع ترین عارضه ها و بیماری در این دروان چیست و افراد باید به چه مسائلی توجه کنند، اظهار داشت: یکی از عارضه های دوران سالمندی پیرچشمی است که براساس فیزیولوژی بدن افراد وقتی به سن ۴۰ سال می رسد، تطابق خود را از دست می دهد ولی خوشبختانه درمان آن عینک است یا روش های جدیدی که با گذاشتن ایمپلنت های مخصوص در ضخامت قرنیه می توان عارضه پیرچشمی را برطرف کرد.

انتقاد وزیر بهداشت از انفکاک در حوزه خدمات رسانی به سالمندان در کشور


هاشمی خاطرنشان کرد: درباره سالمندی نیز حرف بسیار زیاد است، انشاءالله هر زمان جایگاه سالمندان خوب تعریف شد ما نیز معتقدیم که بخش عمده مطالب درباره سالمندان مربوط به حوزه وزارت بهداشت و درمان است و این انفکاکی که صورت پذیرفته است را قبول نداریم بنابراین هر زمان که فرصتی ایجاد شد راجعه به این مسئله صحبت خواهم کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات