یک کارشناس هواشناسی از تداوم گرد و غبار در تهران تا فردا خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، محمد اصغری، کارشناس هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت هوا با توجه به میزان غلظت هوای شهر تهران در شب گذشته اظهار داشت: امروز کاهش دما در تهران کاهش یافت و این امر کاملاً محسوس بود.

وی ادامه داد: هوای خنک تا پنجشنبه در نوار شمالی و تا جمعه در نوار مرکزی و همچنین تا شنبه در نوار شرقی کشور همچنان ماندگار است.

اصغری با بیان اینکه بارش مداوم باران در سواحل خزر ادامه دار خواهد بود، افزود: در استان گیلان و غرب مازندران بارش باران از شدت بیشتری برخوردار خواهد شد و از امروز تا پنجشنبه با افزایش وزش باد در شرق کشور و در استان خراسان رضوی، جنوب سمنان و شرق تهران و اصفهان روبه رو خواهیم بود.

وی ادامه داد: طی روز پنجشنبه و جمعه در استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان گرد و خاک سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

اصغری بیان کرد: گرد و خاک و افزایش میزان غلظت هوای شهر تهران امروز وجود داشته و تا فردا ادامه خواهد داشت و ما شاهد گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

شب گذشته تهران با گرد و غبار شدید رو به رو شد و کیفیت دید کاهش یافت که حسین حسن خانی، کارشناس پیش بینی آلودگی هوا در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: میزان غلظت هوای شهر تهران و ذرات ۲.۵ میکرون افزوده شده است.

وی ادامه داد: شاخص کیفیت هوا به طور کامل در تمام نقاط شهر تهران در شرایط ناسالم قرار گرفته و دید افقی بر حدود کمتر از ۱۰۰۰ متر کاهش یافته است. به دنبال تغییرات جوی در هوای شهر تهران و افزایش وزش باد و نفوذ توده غبار از استان های همجوار باعث افزایش ذرات معلق در هوای شهر تهران شده است.

وی افزود: پیش بینی می شود سرعت وزش باد و ابرناکی در ۴۸ ساعت آینده کاهش یابد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات